Modny rower górski

Każdy, kto uwielbia przejażdżki rowerowe, ma swój własny rower. Prawdziwy pasjonat nie patrzy na pogodę. Ubiera odpowiedni strój, kask i resztę wyposażenie i rusza na poszukiwanie wrażeń. No właśnie – wrażeń, nie każdy jednoślad  jest w stanie je zapewnić, w takim stopniu jak dobrze wyposażony rower górski. Jednak zakup takiego, wcale nie jest taki prosty.

Ile kosztują górskie rowery?

rower górski - cenaNie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, czego szukamy i ile pieniędzy jesteśmy w stanie zapłacić. Rowery górskie mają bowiem różne przedziały cenowe i znajdziemy wśród nich modele bardzo tanie, jak i bajecznie drogie. Jednego możemy być pewni – jeżeli interesuje nas rower górski – cena w sklepie internetowym zawsze będzie niższa. Bierze się to z różnych czynników. Jednak najczęstszym jest brak marży, która w przypadku sklepów stacjonarnych stanowi kilka lub kilkanaście procent ceny ostatecznej. Jeżeli mówimy o cenie to w przypadku rowerów górskich, to ważne żeby nasze wymagania były spełnione. Dla klientów, którzy cenią jakość, ale z jakichś powodów nie chcą przeznaczać dużych sum na rower – poleca się jednoślady polskiej produkcji. W niektórych przypadkach koszt roweru polskiego producenta może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent. Polscy producenci produkują rowery górskie z rozróżnieniem na płeć i rozmiary ramy. Zatem nie ma mowy o długim szukaniu odpowiedniego rozmiaru roweru, czy też wersji unisex. Polskie rowery nie odbiegają jakością od rowerów produkcji zagranicznej, gdyż funkcjonują na rynku od bardzo wielu lat i nadrobiły swoje zaległości z nawiązką. Fabryki polskich rowerów nie produkują jedynie na potrzeby krajowe, ale prowadzą prężnie działający eksport na teren całej Unii Europejskiej. Przez producentów używane są najlepsze materiały i stosowane najnowsze rozwiązania technologiczne. Zachodni producenci rowerów mają produkty, którym nie sposób cokolwiek zarzucić względem jakości wykonania, czy designu. Jednak ich cena w przypadku niektórych modeli plasuje je wyżej niż być powinny. W takim przypadku, kupienie roweru od polskiego producenta jest rozsądnym rozwiązaniem.

Rowery górskie to najpopularniejsze jednoślady na całym świecie. Większość obywateli miast ma swój rower, wliczając w to dzieci i seniorów, których widok na rowerze już nikogo nie dziwi. Popularność tanich rowerów przyczyniła się również do zwiększenia ilości jednośladów w skali całego kraju. Dlatego dziś jest to nie tyle najczęściej używany, co drugi najpopularniejszy środek transportu w Polsce.