Na co pomaga technika Bowena?

Współczesne choroby obejmują wszystko, począwszy od bólu czy dyskomfortu fizycznego (jak ból pleców, głowy czy niestrawność) po psychiczny (jak stres i niepokój), a często łączy wiele objawów. Praktycznie niemożliwe jest znalezienie takiej terapii, która byłaby w stanie pomóc na większość symptomów. Jednakże metoda Bowena daje nadzieję na poprawę. Jest to technika holistycznej naprawy ciała, która działa na łączną tkankę miękką. Stosować ją można w leczeniu problemów mięśniowych, kostnych lub problemów neurologicznych, w tym ostrych urazów sportowych i chorób przewlekłych lub organicznych.

Czym jest i co daje metoda Bowena?

metoda bowena warszawaZabieg Bowena składa się z sekwencji małych ruchów o różnym nacisku, każdy w określonym miejscu na ciele. Leczenie jest przyjemne – terapeuci używają lekkich, krzyżowych ruchów do masowania mięśni, ścięgien lub więzadeł bez żadnych silniejszych nacisków. Zabieg wykonywany jest w różnych prędkościach i kierunkach na małych obszarach ciała, które mogą znajdować się w dowolnym miejscu, począwszy od głowy aż do stóp. W przeciwieństwie do masażu, w którym wykorzystuje się ugniatanie mięśni, metoda Bowena Warszawa jest delikatna i powoduje, że ciało nie opiera się i zaczyna samo się uzdrawiać. Ruchy wysyłają sygnały do mózgu, aby zachęcić ciało do uwolnienia napięcia, stresu i emocjonalnego bagażu. Zasadniczo technika Bowena polega na tym, że ciało wykonuje pracę. Terapeuta przekazuje mu wiadomość, a ciało robi resztę. Jakie problemu można rozwiązać stosując tę technikę? Oprócz bólu szyi i pleców, migreny i wyrównania postawy ciała, Bowen może pomóc w leczeniu problemów ze stawami, układami oddechowym i trawiennym, a nawet problemami z płodnością. Pojedynczy zabieg zazwyczaj trwa od 30 minut do jednej godziny. Może być wykonywany przez warstwę lekkiego ubrania, chociaż można zostać poproszonym o usunięcie ciężkich lub grubych ubrań. W tym czasie terapeuta może opuścić pokój na okres od dwóch do pięciu minut. To pozwala ciału zareagować na leczenie i wprowadzić niezbędne zmiany przed rozpoczęciem kolejnej sekwencji ruchów. Zabieg Bowena nie musi być wielokrotnie powtarzany. Osoba może odczuwać ulgę już po pierwszej sesji. Jednak przewlekłe, długotrwałe lub powtarzające się obrażenia mogą wymagać dodatkowych zabiegów, a jeśli objawy nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem.

Po zabiegu terapeuta może doradzić, aby nie poddawać się żadnej innej terapii fizycznej ani innym formom leczenia takim jak masaż, chiropraktyka, fizjoterapia, akupunktura lub kinezjologia przez tydzień po zabiegu, podczas gdy ciało dostosowuje się do leczenia. Podsumowując – metoda Bowena to holistyczna technika działająca na miękką tkankę łączną ciała. Składa się z sekwencji małych ruchów, każdy w określonym miejscu na ciele. Może pomóc na wiele różnych schorzeń, ponieważ dogłębnie relaksuje ciało.