Naboje do piór – co trzeba wiedzieć?

Pojęcie pióra może nam się mu zresztą słusznie kojarzyć z częścią zwierzęcia, bo przecież w przypadku wielu gatunków pióra są odpowiednikiem naszych włosów. Pod pewnymi wyglądami zapewniają nawet lepszą ochronę niż nasze włosy i jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed zimnem i tak dalej. To nazwa przeszła jednak do innej branży. Przede wszystkim dlatego, że nasi przodkowie znaleźli naprawdę ciekawe zastosowanie dla takiego zwierzęcego pióra. Pióro jest stosunkowo łatwe w przygotowaniu, poprzez zaostrzenie końcówki nadaje się ono wtedy do pisania. Naboje do piór, które możemy kupować w sklepach, przeznaczone są jednak do bardziej skomplikowanych egzemplarzy.

Co zyskujemy dzięki nabojowi do pióra?

naboje do pióra parkerTe pierwotne pióra, o których wspominano powyżej, żeby nadawały się do użytku, trzeba było zamoczyć w atramencie. To wiązało się przecież z dość dużym bieżnikiem tworzenia kleksów i innych tego typu negatywnych rzeczy. Dzięki nabojowi teraz skutecznie unikamy tego typu problemów, a jednocześnie możemy ten niezwykle cenny atrament lepiej wykorzystywać. Nazwano go tutaj cennym, bo takie pióra napełnione są tylko i wyłącznie substancjami, które nie będą w żadnym wypadku stanowiły realnego zagrożenia dla naszego zdrowia w czasie normalnego użytkowania. Naboje do pióra Parker są zawsze bardzo wygodne, jeżeli chodzi o użytkowanie również przez to, że znakomicie dopracowano ich kształt. Dlatego wymiana naboju nigdy nie powinna zająć dużo cennego czasu. Jeżeli używamy nabojów dobrej jakości, to nie spotka nas również przykra sytuacja związana, z tym że nagle nasze pióro przestaje pisać ze względu na koniec substancji w takim naboju. Ten problem rozwiązano bowiem poprzez dopasowanie do tego wszystkiego dodatkowego zbiorniczka zapasowego z atramentem, który będzie nas informował o tym, że substancja się kończy. Znaczenie ma grubość i długość takiego naboju, bo przecież musi się zmieścić we wnętrzu konkretnego pióra.

Jest to jedyne ograniczenie które musimy wziąć pod uwagę, bo w praktyce możemy wybierać spośród naprawdę wielu egzemplarzy. Choć od zewnątrz różnią się one bardzo nieznacznie, to we wnętrzu mogą mieć substancje o różnych kolorach. Takiego naboju nie powinniśmy bowiem utożsamiać tylko i wyłącznie z niebieskim lub czarnym tuszem, bo możliwości jest teraz znacznie więcej i to w tej samej cenie. Dzięki wymiennym nabojom pióra służą nam przez całe dekady i stanowią wspaniałe rodzinne pamiątki. Możemy być pewni, że w takim naboju tusz nie ulegnie degradacji przez długi czas.