Najlepszy ośrodek rehabilitacyjny

 

W całej Polsce znajduje się kilka, bardzo dobrych sanatoriów, do których są kierowani ludzie starsi z całego kraju. Są oni tam poddawani specjalnym kuracjom leczniczym, połączonym z aktywnym spędzaniem czasu na wczasach. Powstały one z myślą o seniorach, którzy potrzebują stałej opieki medycznej i na co dzień przebywają samotnie w czterech ścianach z różnych powodów. Aktywizacja społeczna pomaga im się otworzyć na ludzi. 

Kto dostanie dofinansowanie na pobyt w ośrodku?

najlepsze ośrodki rehabilitacyjne z dofinansowaniem pfronLudzie starsi często są osamotnieni i większość czasu spędzają w domu, albo u lekarza. Tracą ochotę do życia i czują się niepotrzebni. Jeżeli dodatkowo zmagają się z różnymi chorobami, to ich poczucie własnej wartości jest obniżone i mogą  nawet popaść w depresję. Wczasy dla seniorów są organizowane kilka razy w roku, w celu poprawy jakości życia starszej części społeczeństwa. Możliwość nawiązanie nowych znajomości na turnusie jest bardzo ważna dla aktywności społecznej ludzi, którzy na co dzień czas spędzają samotnie. Najlepsze ośrodki rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON znajdują się głównie w Ciechocinku, gdyż tylko tam są stosowane lecznicze kąpiele solankowe. Jednak nie każdy senior może otrzymać refundację kosztów pobytu w sanatorium, bo nie wszystkie choroby podlegają pod dofinansowanie. Aby je otrzymać, trzeba spełnić jeden z wymogów, posiadać orzeczoną grupę niepełnosprawną, albo posiadać bardzo niskie źródło dochodów z emerytury, lub renty. Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych, co rok funduje tysiącom seniorów wczasy, na których mogą oni odzyskać choć część sprawności fizycznej. Na turnusach odbywają się zajęcia i ćwiczenia trzy razy dziennie, rano, popołudniu i wieczorem. Instruktorzy pływania prowadzą zajęcia rekreacyjne na basenach w celu poprawy sprawności ruchowej seniorów. Mogą oni w tym czasie korzystać z ogólnie dostępnych biczy wodnych, które skutecznie niwelują bóle w odcinku krzyżowym. Do dyspozycji wczasowiczów są rehabilitanci, fizjoterapeuci, masażyści i cały personel medyczny, który dba o komfort ludzi starszych.

Na turnusach w Ciechocinku, poza kąpielami solankowymi, są też kąpiele borowinowe, ozonowe, czy perełkowe, które głównie odprężają zmęczone ciało i pomagają się mięśniom zregenerować. Dla osób z chorobami układu oddechowego, jest dostępna inhalacja solankowa, która skutecznie oczyszcza górne drogi oddechowe i ułatwia oddychanie. Cena wczasów w Ciechocinku zależy od rodzaju turnusu i czasu jego trwania, bo są dostępne siedmio i czternastodniowe pobyty.