Najpiękniejsza sukienka do chrztu dla mojej córki

Każda kobieta, która po raz pierwszy zostaje mamą, jest bardzo podekscytowana macierzyństwem. Pragnie swojemu dziecku przychylić nieba, chce aby miało wszystko co najlepsze. Zapomina o sobie i całą energię przekłada na maleństwo. Stara się być perfekcyjną mamą. Tak jest i ze mną. Zostałam mamą trzy miesiące temu. Urodziłam śliczną i zdrową córeczkę. Teraz przygotowujemy się do wielkiego święta, czyli do chrzcin. Wszystko musi udać się doskonale! W końcu chrzciny się obchodzi raz w życiu.

Jak wygląda sukienka do chrztu?

sukienka do chrztu dla niemowlątPraktycznie wszystko mamy przygotowane. Chciałabym w mojej wypowiedzi opowiedzieć o ubranku dla mojego maleństwa. Wiadomo, iż zaraz będzie środek lata, a więc temperatura powietrza będzie bardzo wysoka, więc ubranie niemowlaka w gruby becik i nieprzewiewny kombinezon byłoby skrajnym szaleństwem! Wiem, iż kiedyś dzieci właśnie tak się ubierało. Teraz najmodniejsze są przewiewne i lekkie ciuszki. Sukienka do chrztu dla niemowląt będzie najlepszym rozwiązaniem. Moja córka będzie miała najpiękniejszą, jaka tylko istnieje! Materiał nie będzie syntetyczny, ponieważ nie chcę, aby dziecko dostało potówek oraz czuło się niekomfortowo. Postanowiłam zamówić u projektantki sukienkę do chrztu z delikatnej bawełny z domieszką materiału z lnu. Dominować będzie oczywiście kolor biały, ale przy rękawkach i w pasie widnieć będą różowe kokardki. Sukienka posiada krótki rękawek, gdyż jest możliwość, że będzie gorąco. Jeśli będzie chłodniej – nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć wełniany, biały sweterek. Jak już wcześniej wspomniałam, będziemy unikać becika. Dziecko pójdzie do kościoła tylko i wyłącznie na rękach. Tak będzie najwygodniej. W sukience do chrztu będzie wyglądała jak malutki aniołek. Posiadam bardzo duży sentyment do rzeczy, które są związane z ważnymi chwilami w życiu i uroczystościami, dlatego też sukienka do chrztu zaraz po uroczystości trafi do pudełka z pamiątkami. Moja kuzynka już zapowiedziała, że będzie chciała dla swojej córki pożyczyć sukienkę, jednak ja się na to nie zgodzę. To ubranko jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla mojego dziecka.

Uroczystość odbędzie się już za cztery tygodnie. Będzie to dla mnie wielka chwila. Mam tylko nadzieję, że moja córeczka za bardzo nie urośnie, aby mogła się zmieścić w piękną sukienkę do chrztu. Moja projektantka jednak uszyła rozmiar więcej i twierdzi, że wszystko będzie idealnie pasować. Wiem o tym, że podczas chrzcin będę bardzo wzruszona. Nigdy nie zapomnę tej chwili, a kiedy zobaczę moje dziecko w białej, przewiewnej sukience, to najprawdopodobniej się popłaczę.