Naturalne kosmetyki dla kobiet

 

Już od bardzo wielu lat staram się żyć w zgodzie z naturą. Bardzo dbam o swoja dietę i o to, aby się jak najlepiej odżywiać. Staram się codziennie gotować sobie zbilansowane posiłki, najchętniej z sezonowych roślin. Nie jadam przetworzonych produktów, rzadko nawet jadam na mieście, ponieważ wolę wiedzieć, co dokładnie znajduje się w składzie moje potrawy, a tej wiedzy nie posiadam niestety zjadając restauracyjne jedzenie. Aha, zapomniałam wspomnieć, że od dwudziestu lat jestem wegetarianką. Uważam, że taka dieta jest lepsza dla mnie, dla zwierząt, dla świata.

Ekologiczne kosmetyki z naturalnych składników

kosmetyki z naturalnych składników dla kobietBardzo dbam również o środowisko naturalne, chciałabym bowiem, aby wszystkie żyjące istoty mogły z niego wciąż korzystać i aby starczyło go również dla moich dzieci. Nie jesteśmy tu sami i korzystając z zasobów planety musimy również myśleć o innych jej użytkownikach. Z tego względu staram się nie ulegać konsumpcji i kupować tylko to, czego naprawdę potrzebuję. Unikam jak mogę plastiku i jednorazowych i opakowań, zawsze mam przy sobie swoje woreczki i torby na zakupy. Ponadto skrupulatnie segreguję odpady. Moje podejście do życia przekłada się również na kosmetyki, które stosuję. Staram się, aby były jak najmniej obciążające dla środowiska i dla mojego organizmu. Stosuję wyłącznie kosmetyki z naturalnych składników dla kobiet, ponieważ uważam, że takie kosmetyki są o wiele lepsze dla mnie i środowiska od tych seryjnie produkowanych, pełnych różnych chemicznych składników, które mogą być niebezpieczne dla organizmu. Kupuję tylko takie kosmetyki, przy których produkcji nie ucierpiało żadne żywe stworzenie. Przyznam szczerze, że sama bardzo dobrze się czuję stosując wyłącznie naturalne kosmetyki. W naturze jest tyle dobra, które można wykorzystać, ze naprawdę nie trzeba korzystać z nowoczesnych chemicznych składników. To, co naturalne, na pewno jest o wiele lepsze dla naszego ciała, a także dla psyche, dlatego wybieram właśnie takie kosmetyki. Co więcej, często przygotowuję sobie kosmetyki sama, z dostępnych w domu składników.

Ludzie obecnie coraz bardziej kierują się w stronę natury, odchodząc od różnych chemicznych substancji. I bardzo dobrze, bo to, co naturalne jest lepsze dla naszych ciał, sami w końcu należymy do natury i jesteśmy jej częścią. Poza tym, że takie kosmetyki są lepsze dla naszej skóry, są one także lepsze dla planety, ich produkcja jest mniej obciążająca środowisko niż produkcja naładowanych chemią i różnymi niezdrowymi środkami specyfików.