Niedrogi i efektownie wyglądający sufit

Przed kilku laty to sufity podwieszane uchodziły za coś niezwykłego i nowoczesnego w naszych mieszkaniach, jednak sytuacja nieco się zmieniła, gdy na rynku pojawiły się niesamowite sufity napinane dające nam niemalże nieograniczone możliwości względem ich formowania. Ponadto są one niedrogie i posiadają znacznie więcej zalet od ich poprzedników. Czym się zatem charakteryzują?

Nowoczesny napinany sufit

tanie sufity napinaneKażdy z nas wie czym jest sufit podwieszany i wciąż kojarzymy go z czymś nowoczesnym oraz nierzadko też ekskluzywnym. Tymczasem jego miejsce powoli zajmuje następca, który ma sporo więcej do zaoferowania. Do jednych z największych zalet podwieszanych sufitów należy wygłuszenie danego pomieszczenia i jak wyżej – nowoczesny wygląd, jednakże sufity te nie znajdą raczej zastosowania w przypadku większości mieszkać w bloku z racji tego, że ich wysokość nie jest zbyt okazała, zatem montując taki sufit jedynie na własne życzenie jeszcze bardziej pomniejszamy nasze mieszkanie. W dodatku do montażu musimy wynająć kogoś, kto się zna na takich sufitach, co bezpośrednio łączy się z dodatkowymi kosztami. Kolejną kwestią jest potrzeba zabezpieczenia mebli, lub ich wyniesienia ponieważ podczas procesu montowania wszystko pyli tak, jak podczas remontu. Ponadto montaż nierzadko zajmuje kilka dni. Nic zatem dziwnego, że podwieszane sufity są powoli wypierane przez tanie sufity napinane które gwarantują nam znacznie więcej korzyści. Po pierwsze taki sufit możemy samodzielnie zamontować napinając go na nasz oryginalny sufit, skąd też sama nazwa tego rozwiązania. Sufity te są stworzone najczęściej z folii PCV, która jest ognioodporna, a także odporna na wodę przez co bardzo higieniczna. Coraz częściej zresztą z tego powodu takie sufity widuje się chociażby w szpitalach. Sufity napinane są również łatwiejsze w utrzymaniu czystości właśnie przez wzgląd na materiał z jakiego są wykonane. Co więcej nie występują jedynie w białym kolorze. Taki sufit możemy zamówić w wielu odcieniach, a w dodatku coraz częściej widuje się je także w wersji z nadrukami 3D, które potrafią nadać przestrzenności pomieszczeniu w którym zostały zamontowane.

Podczas montażu sufitu nie trzeba się szykować, jak do remontu ponieważ w trakcie tego procesu nic nam nie pyli. Montowanie też nie zajmuje kilku dni i nie wymaga zatrudnienia dodatkowo ekipy. Takie sufity można łączyć z efektowym oświetleniem, na przykład ledowym. Odpowiednio rozmieszczone nada sufitowi podwieszanemu wręcz futurystycznego wyglądu. Za pomocą takiego sufitu w prosty sposób zakryjemy niedoskonałości, czy wystające rury w pomieszczeniach.