Niezwykle komfortowe buty ortopedyczne Memo

Wybór obuwia ortopedycznego dla dziecka nie jest łatwy, ponieważ trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim indywidualne dopasowanie do maleńkiej stopy. Wielu rodziców decyduje się na zakup tych właśnie butów, ponieważ służą one korekcie, a także odwróceniu zniekształceń. Ponadto chronią stopę przed ewentualnymi urazami, zapewniając jej dobrą stabilizację. 

Jak wybrać buty ortopedyczne dla dziecka?

komfortowe buty ortopedyczne memoChcąc zakupić odpowiednie obuwie dla brzdąca, najlepszym wyjściem jest zabranie go do sklepu obuwniczego. Nie zaleca się kupna dziecięcego obuwia jedynie „po rozmiarze” stopy dziecka, gdyż każdy but może wypadać na nodze trochę inaczej. Dobrym sposobem, niezwykle przydatnym podczas poszukiwania obuwia dziecięcego, jest obrysowanie kształtu stopy malucha w domu na kartce papieru. Może to stanowić formę zabawy, a w sklepie jest niekiedy dużym ułatwieniem. Szczególnie wtedy, gdy nasze dziecko niechętne jest do mierzenia. Natomiast warto podkreślić, że buty ortopedyczne powinien dobrać lekarz-specjalista. Dodatkowo na rynku dostępne są 2 ich rodzaje, a mianowicie: te, które w całości wykonano po to, aby trzymały stopę dziecka, a także te, które posiadają jedynie wkładkę ortopedyczną. Istnieje kilka kluczowych zasad, na które należy zwrócić uwagę podczas ich zakupu. Po pierwsze zarówno długość, jak i szerokość buta muszą być na tyle dopasowane, aby stopa dziecka miała pełen zakres ruchowości. Ponadto bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału, z których są one wykonane. W tym wypadku zaleca się buty uszyte ze skóry naturalnej. Kolejną wytyczną jest elastyczna podeszwa, aby to sprawdzić, trzeba jedną dłonią spróbować ją złożyć do 180 stopni. Oprócz tego powinna być ona antypoślizgowa. Komfortowe buty ortopedyczne Memo stanowią niezwykle nowoczesne rozwiązanie prozdrowotne oraz profilaktyczne, gdyż na powierzchni ich podeszwy oraz na obcasie wyodrębnionych zostało sześć stref z wypukłymi paskami bieżnika. W trakcie użytkowania butów, paski te się ścierają, dzięki czemu szybko oraz skutecznie można dobrać odpowiednie wkładki korygujące. Poza tym, decydując się na buty z wkładką, należy zwrócić uwagę na to, aby pięta nie wychodziła na zewnątrz podczas chodzenia. Pamiętajmy, że zapiętek musi być dobrze usztywniony!

Dobre buty ortopedyczne muszą być dostosowane do potrzeb malucha. Tego typu obuwie ma odciążyć nadwyrężone struktury układu ruchu stopy, a także wpłynąć na odczuwanie większego komfortu w trakcie chodzenia. Podczas ich wyboru, należy kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami. W tym wypadku wskazana jest podeszwa antypoślizgowa, a ponadto obuwie to nie może ograniczać w żaden sposób ruchów stopy.