Nowoczesne automaty paszowe

Bardzo wielu gospodarzy hoduje świnie typowo dla mięsa. Takie świnie nazywa się tucznikami. Karmi się je niezwykle intensywnie, aby były jak największe i jak najgrubsze, gdyż dzięki temu będzie więcej mięsa. Nie ma znaczenia płeć świni, tuczony może być zarówno samiec, jak i samica. Aby dostarczyć tucznikom odpowiednią ilość pożywienia, warto wyposażyć chlew w nowoczesne automaty paszowe. Producenci oferują urządzenia wysokiej jakości, które są praktycznie niezawodne w działaniu. Takie nowoczesne automaty są dostosowane nie tylko do paszy sypkiej, ale także do granulatu.

Parametry automatów paszowych

automat paszowy dla tucznikówZaletą jest to, że istnieje wiele możliwości montażu – mogą być one wolnostojące, po prostu umieszczone w kojcu tuczników, ale również mogą być wmontowywane w ścianę. Standardowy automat paszowy dla tuczników posiada od dwóch do pięciu miejsc żywieniowych z jednej strony, tak więc z dwóch stron mamy już cztery-dziesięć miejsc na żywienie. Wysoką jakość automatu do paszy uzyskuje się za sprawą zastosowania bardzo dobrych materiałów, jest to zazwyczaj tworzywo sztuczne połączone ze stalą szlachetną. Takie automaty pozwalają na dozowanie paszy zgodnie z ustalonymi wymaganiami, dlatego zależy to zawsze od rolnika. Producenci oferują nie tylko automaty paszowe dla tuczników, ale także dla warchlaków – czasami jeden automat może sprawdzać się w obu zadaniach. Wszystkie automaty są niezwykle proste w obsłudze i żaden gospodarz nie powinien mieć z tym problemu. Warto wiedzieć, że taki mechanizm dozujący w automacie jest ruchomy, dzięki czemu pasza nie skleja się. Możemy zakupić na przykład automat posiadający rurę obiegową, która służy do cyrkulacji wody. Dzięki temu witaminy czy lekarstwa, które podajemy zwierzętom, nie będą odkładały się w rurze do pojenia. Bardzo ważny jest także kołnierz paszowy, ponieważ to on zapobiega wysypywaniu się paszy, podczas gdy zwierzęta jedzą z koryta. Ponadto w każdym automacie paszowym jest niewielki otwór w korycie, dzięki czemu w przypadku gdy wody w korycie jest zbyt dużo, zostaje ona szybko i skutecznie odprowadzona. Wykonanie koryta ze stali szlachetnej sprawia, że jest ono bardzo łatwe w czyszczeniu, można to robić po prostu za pomocą wody pod ciśnieniem.

Słowem podsumowania, nowoczesne automaty paszowe mają naprawdę wiele zalet i są obecnie rozwiązaniem, które powinno być stosowane w każdym nowoczesnym, rozwijającym się gospodarstwie rolnym. Automaty pozwalają na dostarczanie tucznikom odpowiedniej ilości paszy, dzięki czemu mogą one szybko rosnąć oraz przybierać na wadze.