Nowoczesne hale stalowe wykonywane z modułów

 

Hale stalowe są podstawowym budynkiem, który w łatwy sposób może zaspokoić zapotrzebowania firmy każdej wielkości. Dzięki nim możliwe jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla procesów produkcyjnych lub magazynowych mających miejsce w danym przedsiębiorstwie. Jednak często może się zdarzyć tak, że wymiary danej hali są niewystarczające dla rozrastającej się firmy. Wtedy z pomocą przychodzi nam budownictwo modułowe, które oferuje nam zbudowanie hali z wielkich elementów nośnych, które możemy ze sobą łączyć, tworząc halę odpowiedniej długości.

Budownictwo modułowe w branży hal stalowych

hale modułoweOpis techniczny tego rodzaju hal przypadnie do gustu każdemu przedsiębiorcy, który ma w planach rozbudowę swojej bazy magazynowej i produkcyjnej. Jednak kolejnym bardzo poważnym argumentem, który przemawia za tego typu halami, jest możliwość ich dowolnego transportowania na nowe miejsce. Są one wtedy rozmontowywane i składane według tych samych zasad na nowym miejscu. Jest to proces, który jest możliwy tylko w przypadku nowoczesnej technologii modułowej, a nie mógłby być w ogóle możliwy, gdy mielibyśmy do czynienia z halą o tradycyjnej budowie szkieletowej. Hale modułowe to także bardzo dobra odporność na korozję, dzięki zastosowaniu materiałów pokrytych odpowiednią warstwą galwaniczną. Dzięki temu systemowi w szybki i prosty sposób postawimy na naszym terenie budynek garażowy, który może służyć na przykład jako hala dla floty firmowych samochodów. Dzięki konstrukcji modułowej nie będziemy musieli martwić się o brak miejsca na kolejne auta. W łatwy sposób powiększymy halę podczas zakupu nowego samochodu dla firmy, zgłaszając taką chęć do producenta hali. Konstrukcja obiektu jest wykonana z niezwykle trwałych elementów stalowych, które są gięte na gorąco. Zapewnia to odpowiednią nośność konstrukcji oraz trwałość szkieletu obiektu. Ekipa montująca daną halę może wykonać swoją pracę w dość szybki sposób, a to dlatego, że system modułowy daje możliwość stosowania pasujących do siebie elementów, których łączenie przebiega w sprawny i bardzo szybki sposób.

Hala tego typu może zostać zmontowana również przy użyciu własnych narzędzi. Jest to możliwe dzięki systemowemu projektowaniu odpowiednich części hali, które mogą być połączone ze sobą za pomocą śrub. Jest to także możliwe podczas rozbudowy hali, a sam proces powiększania już istniejącego obiektu nie zaburza funkcjonowania całej firmy i nie zmusza do przedsięwzięcia nieoczekiwanych zmian w funkcjonowaniu produkcji bądź magazynu.