Nowoczesne panele słoneczne do elektrowni

Instalacja fotowoltaiczna, która zasila całe nasze miasto jest jedną z niewielu takich elektrowni w całym kraju, i jest ciągle modyfikowana i modernizowana tak, by mogła działać coraz bardziej efektywnie z każdym rokiem. Nowe ogniwa, lepsze systemy sterowania czy panele pojawiają się w elektrowni dość często, zarówno w celu przetestowania sprzętu, jak i wdrożenia go do stałego użytku.

Najnowocześniejsze panele do instalacji fotowoltaicznych

nowoczesne panele fotowoltaiczne w bielskuOstatnio zainteresowaliśmy się nowoczesnymi panelami ciekłokrystalicznymi, jakie od niedawna zostały wprowadzone do sprzedaży przez jednego z najbardziej renomowanych producentów sprzętu fotowoltaicznego. Owe panele mają ciekłokrystaliczną matrycę, okablowanie z najlepiej przewodzących stopów metali, oraz bardzo nowoczesną powłokę antystatyczną, która chroni panele nie tylko przed osiadaniem kurzu czy osadu, ale spełnia również zadanie osłony przed zarysowaniem i fizycznymi uszkodzeniami. Owe panele są, wedle testów, dwukrotnie bardziej wydajne niż standardowe panele o tych samych rozmiarach, dlatego postanowiliśmy przetestować ich skuteczność w naszej elektrowni, z zamiarem późniejszego wdrożenia ich do stałego użytku, jeśli okazałyby się wystarczająco dobre. Jeden z naszych stałych sklepów z wyposażeniem do instalacji słonecznych ma owe nowoczesne panele fotowoltaiczne w Bielsku, w stacjonarnej hurtowni zaopatrującej lokalnych posiadaczy domowych instalacji fotowoltaicznych oraz duże zakłady zasilane za pomocą paneli słonecznych. Początkowo myśleliśmy iż owe panele będą wymagać nowszych podzespołów do podłączenia paneli do instalacji, aczkolwiek okazały się doskonale zgodne z już istniejącą infrastrukturą i mogły pracować z urządzeniami starszego typu bez żadnych problemów czy niekompatybilności. Były od nich jednak znacznie lepsze, trwalsze, i wielokrotnie bardziej wydajne niż starego typu sprzęt, generując dwukrotnie więcej energii słonecznej. Nie są one również tak podatne na spadki wydajności, spowodowane zabrudzeniem powierzchni jak standardowe odmiany paneli.

Działają one również bardzo dobrze w przypadku ograniczonego nasłonecznienia, w warunkach w których starszego typu panele nie generowały energii niemal wcale. Pomimo dość wygórowanej ceny są one więc bardzo dobrym uzupełnieniem każdej nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej, zwłaszcza działającej na większą skalę, aczkolwiek zwiększona produkcja energii jest również bardzo ważną cechą w małych, przydomowych elektrowniach fotowoltaicznych z ograniczoną pojemnością magazynu energii.