Nowoczesne szafy stalowe

Problemem wielu obiektów, należących do służb mundurowych jest niewystarczające wyposażenie archiwum dokumentacji. Akta i dokumenty z postępowań, planów czy działań muszą być bowiem zabezpieczone zgodnie z aktualnymi wymogami ustawowymi, co nie zawsze jest zgodne ze stanem faktycznym w wielu archiwach. Są one więc modernizowane w pierwszej kolejności, a stare szafy które do tej pory służyły do składowania dokumentacji zostają usunięte i zastąpione lepszymi, nowocześniejszymi wersjami.

Wytrzymała szafa na dokumenty niejawne

trwałe szafy aktowePrzestarzałe szafy, jakie jeszcze można zobaczyć w kilku najsłabiej wyposażonych obiektach wykonywane były zawsze z dość przeciętnej jakości stali, która po wielu latach uległa korozji i zniszczeniu, niemal wyłączając je z użytku. Takie szafy są w pierwszej kolejności wymieniane na trwałe szafy aktowe, które odlewane są ze stopów stali służących do produkcji sejfów, szaf pancernych czy też nawet grodzi przeciwpożarowych w obiektach przemysłowych. Mimo iż na pierwszy rzut oka zastosowanie takiej stali może wydawać się nieco niepotrzebne, stal wysokiej jakości jest równie ognioodporna jak w przypadku sejfów, a więc zabezpiecza zawartość przed kontaktem z ogniem w przypadku wybuchu pożaru. Ściany szafy są natomiast całkowicie odporne na wszelkie próby otwarcia jej z użyciem ręcznych narzędzi, czy też elektrycznych urządzeń. Oprócz tego, stop stali z którego są wykonane jest niepodatny na uszkodzenia i korozję, nie rdzewieje i nie traci z czasem wytrzymałości tak, jak ma to miejsce w przypadku bardziej standardowej stali, używanej do konstrukcji szaf aktowych. Właściciele takich szaf bardzo chwalą ogromną pojemność wnętrza, umożliwiającą składowanie ogromnych ilości dokumentacji, bardzo dobrze zabezpieczonej, przez długi czas. Szafy mogą być konfigurowane tak by mogły być używane do przechowywania akt papierowych, ale również można do nich dołączyć przegrody i szuflady na zawartość zastrzeżoną, nośniki elektroniczne oraz wszelkiego rodzaju małe banki pamięci, które traktowane są tak samo jak papierowa dokumentacja.

Owe szafy produkowane są przez wszystkich rekomendowanych producentów wyposażenia bezpieczeństwa, więc często można spotkać warianty posiadające te same certyfikaty co szafy pancerne i sejfy do składowania broni. Znalezienie szafy na akta, która posiada certyfikat bezpieczeństwa niezbędny do zamontowania w archiwum jest więc tylko kwestią czasu, gdyż wiele szaf takowy posiada, i znajduje się na wyposażeniu archiwum służb mundurowych.