Modularne wiaty, służące do garażowania samochodów czy pojazdów użytkowych były niezwykle popularne nie tylko we firmach budowlanch, ale również pośród rolników. Niejednokrotnie bowiem zmagali się oni z koniecznością rozbudowy infrastruktury gospodarstwa, która nigdy nie była sprawą tanią, ani też łatwą. Możliwość szybkiego postawienia nowego budynku i relokowania go niewielkim nakładem pracy była więc jedną z największych zalet, jakimi charakteryzowały się stalowe wiaty.
Modularna wiata na maszyny rolnicze
Postawienie takiej wiaty na terenie gospodarstwa mogło być wykonane w ledwie kilka godzin, z czego przygotowanie gruntu pod takową zajmowało najwięcej czasu. Wiaty mogły więc być stawiane czy usuwane w razie potrzeby, czy to po zakupie nowocześniejszych maszyn, większej ich ilości, czy też z konieczności powiększenia miejsca magazynowego na terenie gospodarstwa. Wytrzymałe wiaty rolnicze były również preferowane ponad stalowymi konstrukcjami ze stalowych płyt, lepiej znosząc warunki pogodowe i wszelkie uszkodzenia, jakie mogły przytrafić się w trakcie użytkowania. Z racji bardzo dużej ilości najróżniejszych modułów, służących zarówno jako udogodnienie dla użytkownika jak i element zwiększający funkcjonalność, wiaty spełniały najróżniejsze zadania, będąc nie tylko miejscem do garażowania pojazdów rolniczych, ale również dodatkową przestrzenią magazynową czy użytkową, bardzo często stając się stałym elementem infrastruktury gospodarstwa, mimo pierwotnego tymczasowego przeznaczenia. Systemy odprowadzania wody czy łącza energetyczne, dzięki którym właściciele mogli z łatwością podłączyć źródło stałego prądu do wnętrza wiaty należały do szczególnie poszukiwanych akcesoriów wewnętrznych, podobnie jak systemy klimatyzacji, produkowane przez wielu renomowanych producentów wiat. Atrakcyjne ceny całych wiat i pojedynczych modułów były jedną z najważniejszych ich zalet, gdyż koszty postawienia dużej wiaty, mieszczącej pojazdy i ciągniki używane w rolnictwie były nieporównywalnie niższe niż koszty budowy całego murowanego budynku użytkowego.
Wiaty budowane były na stalowym szkielecie, bardzo podobnym do konstrukcji rusztowań, dzięki któremu rozbudowa była równie prosta co ich postawienie. Podzielenie pomieszczeń wewnętrznych czy nawet dodanie kondygnacji do wiaty było więc nie tylko możliwe, ale również bardzo proste i nieszczególnie czasochłonne, a w razie potrzeby, wszystkie ściany czy postawione piętra mogły zostać usunięte, jeśli nie były w danym momencie potrzebne.