Nowy wynalazek – piaskarka

Technologia ciągle się rozwija. Tak jest w każdej dziedzinie. Większość pracy, którą kiedyś musieli wykonywać ludzie ręcznie, została zastąpiona przez różnego rodzaju maszyny. Dzięki temu dana czynność nie trwa tak długo i jest lepiej wykonana. Tak samo jest z wtórnym malowaniem różnych elementów. Poza samym pomalowaniem trzeba przygotować powierzchnię do malowania. Zwykle przygotowanie do lakierowania trwało dużo dłużej niż samo malowanie. Odczyszczenie całej powierzchni ręcznie z rdzy i starego lakieru to karkołomne zadanie.

Odczyszczenie powierzchni do malowania na Śląsku

piaskowanie - śląskNiezależnie jaki sposób na przygotowanie powierzchni do malowania wybierzemy, końcowy efekt powinien być taki sam. Jednak są sposoby lepsze i gorsze. Takie, które są dużo bardziej czasochłonne i takie, które są bardzo szybkie. A jak wiadomo, czas to pieniądz, więc najlepiej wybrać najszybszy sposób. Najlepszą metodą obecnie jest piaskowanie, jest to bardzo szybka, dokładna i prosta metoda, bardzo popularna na Śląsku. Wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę piaskowanie – śląsk, żeby znaleźć przynajmniej kilkanaście firm zajmujących się piaskowaniem profesjonalnie. Jeśli nie chcemy zlecać piaskowania profesjonalnej firmie, to możemy zrobić to sami. Potrzebna nam do tego będzie piaskarka i piasek. Maszyna piaskująca ma bardzo prostą budowę. Elementy do jej budowy możemy znaleźć w każdym sklepie budowlanym. Po pierwsze będzie nam potrzebna sprężarka o dużej wydajności. Im większa wydajność sprężarki, tym lepsze działanie piaskarki. Potrzebować będziemy też szczelnej butyli, która posłuży nam za zbiornik na piasek. Powinna ona być wytrzymała i posiadać dwa zawory. Najlepiej zastosować zawory, które po otwarciu uwalniają całe ciśnienie naraz. Dobrze też jest zastosować do tych zaworów szybko złączki, ułatwi nam to pracę. Potrzebować będziemy jeszcze dwóch przewodów i pistoletu piaskującego. Pierwszym przewodem powinniśmy połączyć sprężarkę ze zbiornikiem na piasek, a drugi poprowadzić musimy od zbiornika do pistoletu. Przewody powinny mieć średnicę wewnętrzną minimum piętnastu milimetrów. Dobrze jest zastosować przewody spiralne.

Posiadanie własnej piaskarki jest bardzo opłacalne. Po pierwsze nie musimy nikomu płacić za piaskowanie, ale też możemy na tym zarobić, wykonując drobne piaskowania dla znajomych. Jeśli jednak uważamy, że budowa własnej maszyny piaskującej może przerosnąć nasze zdolności manualne lub uważamy, że jest to zbyt duży koszt, to możemy zlecić piaskowanie firmie zajmującej się tym profesjonalnie. Możemy od razu poprosić o pomalowanie elementu, ponieważ zwykle firmy posiadają w swojej ofercie te dwie usługi.