Ochraniacz na łóżeczko dla dziecka

Specjalnie zaprojektowane ochraniacze na łóżeczka zostały stworzone, żeby maluch mógł bezpiecznie spać. Przede wszystkim ich zadanie jest ochrona żeby dziecko nie wkładało rączek lub nóżek pomiędzy szczebelki. Można je łatwo zamontować przy ramie łóżeczka dzięki czemu maluch będzie miał zapewniony spokojny sen. Również rodzice nie będą się martwić, że jakaś krzywda stanie się dziecku w nocy. Istnieje wiele rodzajów ochraniaczy. Który wybrać?

Zabezpieczenie łóżeczka – specjalny ochraniacz

ochraniacz na łóżeczkoKażdy rodzaj ochraniacza ma takie samo przeznaczenie, ale różnią się one od siebie sposobem wykonania. Warto wyposażyć się w ochraniacz na łóżeczko mimo tego, że nowoczesne łóżeczka zapewniają iż nie dojdzie do niebezpiecznego incydentu. Jeżeli chodzi o różnicę to są na przykład ochraniacze panelowe. Poszczególne panele są przywiązywane do ramy łóżeczka za pomocą troków. Można je układać w dowolnej konfiguracji i dzięki temu zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Panele te są miękkie i jednocześnie cienkie, co sprawia, że nie zajmują zbyt dużej przestrzeni w łóżeczku. Ochraniacze modułowe składają się z miękkich poduszek. One również są mocowane do łóżeczka za pomocą troków. Je również można układać w dowolnej konfiguracji. Miękkie poduszki dobrze chronią malucha przed wszelkimi urazami. Są dużo grubsze i bardziej wybrzuszone niż panelowe. Klasyczne ochraniacze wykonane są w formie jednego dużego panelu. Warto przed ich zakupem odpowiednio zmierzyć łóżeczko, żeby dobrać ich długość. Jest jednoczęściowy, więc zamontować go trzeba w jednym miejscu. Są wykonane z miękkiego materiału i nie zabierają dużo przestrzeni w łóżeczku. Podobne do klasycznych są ochraniacze z falbanką. Wyglądają dużo estetyczniej, ponieważ ozdobione są dekoracyjną falbanką. Oprócz tego niczym nie różnią się od innych ochraniaczy i również spełniają rolę ochronną. Ochraniacze w formie wałka różnią się od pozostałych i stanowią dla nich alternatywę. Wykonane są z jednego kawałka materiału i nie wymagają przymocowania do ramy łóżeczka.

Dla większego bezpieczeństwa warto zastosować w łóżeczku dziecięcym odpowiedni ochraniacz. Oprócz zabezpieczenia przed wkładaniem rączek lub nóżek pomiędzy pręty, są również doskonałą amortyzacją w trakcie snu. Starsze maluchy często wiercą się kiedy śpią, a dzięki takiemu ochraniaczowi unikniemy tego, że dziecko uderzy się w główkę. Doskonale izolują łóżeczko od reszty pokoju i mogą spełniać dodatkową rolę i ogrzewać otoczenie dziecka. Warto wiedzieć, że temperatura wewnątrz łóżeczka jest nieco wyższa po zastosowaniu ochraniaczy.