Oryginalna podłoga z betonu

Od kilku lat zajmuje się profesjonalnie projektowaniem wnętrz. Poznałam dzięki temu mnóstwo nowoczesnych materiałów, które stosuje się we wnętrzach głównie po to, żeby nadać im atrakcyjnego wyglądu. W tym roku w końcu spełniło się moje marzenie i będę miała okazję zaprojektować własne wnętrza. Kupiłam bowiem mieszkania w stanie surowym i będę je od początku do końca urządzać po swojemu. Dzięki temu, że mam orientację na rynku, mogę przebierać w różnego rodzaju nietypowych rozwiązaniach. 

Betonowa podłoga w mieszkaniu

podłogi betonowe dekoracyjneO własnym mieszkaniu marzyłam od dawna. Dopiero w tym roku udało mi się je kupić. Najważniejsze dla mnie jest to, że przez to, że mieszkanie zostało kupione w stanie surowym, mogę je urządzić po swojemu. A że jestem z zawodu architektem wnętrz, jestem niezależna i mam wielkie pole do popisu. Tym, od czego musiałam zacząć, były ściany i podłoga. Uznałam, że nie chcę mieć w domu typowej podłogi w postaci paneli lub desek, przynajmniej nie w salonie. Z racji tego, że od jakiegoś czasu zaczęły fascynować mnie podłogi betonowe dekoracyjne, postanowiłam iść w tym kierunku. Do niedawna beton kojarzył mi się tylko i wyłącznie ze surowymi, nowoczesnymi wnętrzami, które mi akurat nigdy nie przypadały do gustu. Okazuje się, jednak, że z betonu można tworzyć bardzo ciekawie wizualnie podłogi, które pasują również do eleganckich i klimatycznych wnętrz, które nie mają za dużo wspólnego z surowością. Beton przyjmuje bowiem różne formy, to raz, a po drugie można go komponować praktycznie ze wszystkich. Do betonu pasują bowiem zarówno metalowe elementy wyposażenia wnętrz, jak i drewniane. Wszystko zależy od naszej koncepcji. Ja postawię przede wszystkim na drewno. Chcę, żeby moje wnętrze było jak najbardziej naturalne i żeby nawiązywało do natury. Będzie więc w nim dużo roślinności. Beton będzie w jasnoszarym odcieniu, dzięki czemu mogę śmiało wprowadzać do przestrzeni wyraźne akcenty kolorystyczne. Ożywią one wnętrza, a przy okazji nie będą się gryzły na przykład z podłogą właśnie. Do szarości pasuję bowiem niemal wszystko. 

Nietypowa podłoga w domu nadaje świeżość we wnętrzach. Projektuje domy i mieszkania od dawna i wiele się w  tym czasie nauczyłam. Teraz mogę tę wiedzę wykorzystać w aranżowaniu swojego własnego, nowego mieszkania, które niedawno kupiłam. Uznałam, że najlepiej w mojej koncepcji sprawdzi się w salonie podłoga wykonana z betonu. Mimo swojej surowości można stworzyć w jej towarzystwie bardzo atrakcyjną wizualnie i przytulną przestrzeń, nawiązującą do natury na przykład.