Pamiątkowy medal na każdą okazję

Większość ludzi przez całe swoje życie kolekcjonuje różnego rodzaju pamiątki, przypominające o ważnych wydarzeniach z życia. Jest to całkiem fajny nawyk, ponieważ po wielu latach od danego wydarzenia, możemy nie pamiętać go dokładnie, a dzięki takiej pamiątce jesteśmy w stanie sobie wszystko przypomnieć. Jako pamiątka z danego wydarzenia może posłużyć nam np. medal okolicznościowy, ponieważ medal nie musi być trofeum, może on być tylko pamiątką. Taki medal możemy sobie wyeksponować np. w salonie i patrząc na niego przywoływać wspomnienia.

Pamiątkowy medal drewniany

pamiątkowe medale drewnianeNa rynku usługowym pojawiło się całkiem sporo firm, które oferują wykonanie medali pamiątkowych na zamówienie. Do wyboru mamy medale z różnego rodzaju materiałów, zaczynając od drewna, a kończąc nawet na medalach z metali szlachetnych, takich jak np. złoto. Oczywiście cena za medal jest adekwatna do tego, z jakiego materiału będzie on wykonany. Obecnie najpopularniejsze są pamiątkowe medale drewniane. Medal jest wykonany wedle ściśle określonego przez nas projektu. Jeśli nie mamy pomysłu na własny projekt, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać jeden ze wzorów, które oferuje firma i ewentualnie dodać swój jakiś akcent. Medale wycinane są z najlepszej jakości drewna, zazwyczaj jest to dąb. Kształt medalu jest dowolny, ponieważ wycięcie go nie będzie stanowić żadnego problemu, bo medale są wycinane przy pomocy urządzeń sterowanych komputerowo. Po wgraniu odpowiedniego projektu do komputer, maszyna wytnie medal z bardzo dużą dokładnością. Najlepsze firmy są w stanie wykonać medal z dokładnością do jednej dziesiątej milimetra. Wszelkiego rodzaju napisy na medalu mogą być wykonane różnymi metodami, najpopularniejszą z metod wykonywania napisów na tego typu medalach pamiątkowych, zrobionych z drewna, jest ich wypalanie. Wypalanie również wykonywane jest przy pomocy maszyn. Dzięki temu, że podczas procesu produkcyjnego takiego medalu, nie ma prawie w ogóle czynnika ludzkiego, to pojawienie się jakiejkolwiek wady produkcyjnej jest prawie niemożliwe.

Większość tego typu firm świadczy swoje usługi przez internet, dzięki temu możemy dokonać zamówienia bez wychodzenia z domu. Czas realizacji zamówienia jest uzależniony od tego jak bardzo skomplikowany projekt wybierzemy oraz jak duże będzie to zlecenie. Średni czas, licząc od złożenia zamówienia, do odebrania paczki z medalem lub medalami w swoim domu, to około trzech dni roboczych. Kwota jaką musimy zapłacić za taki medal uwarunkowana jest tymi samymi czynnikami co czas realizacji zamówienia.