Pasty do polerowania lakieru

Na dzień dzisiejszy nawet nowe samochody mogą bardzo łatwo „zyskać” zarysowania na powierzchni lakieru. Nie udało się bowiem jeszcze stworzyć takiego lakieru, który byłby w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne. Producenci robią co mogą by taki lakier stworzyć. Póki co musimy jednak samodzielnie dbać o to by zabezpieczać nasz lakier. Gdy jednak dojdzie już do tego, że powstaną zarysowania to będziemy mogli łatwo je maskować przy użyciu nowych środków pielęgnacyjnych. 

Sprawdzone pasty polerskie 

profesjonalne pasty polerskieDo powstawania zarysowań na lakierze dochodzi głównie przez kamienie znajdujące się na jezdni. Gdy najedzie na nie inny pojazd to może dojść do wystrzelenia kamieni w kierunku naszego samochodu co kończy się najczęściej głęboką rysą lub nawet wgnieceniem. Na nasze szczęście obecnie dostępne są takie preparaty, które mogą sprawić by zarysowania z powierzchni lakieru szybko zniknęły lub też zostały skutecznie ukryte pod ochronną warstwą. Ostatnimi czasy szczególnie dużą popularnością cieszą się profesjonalne pasty polerskie. Ich głównym zadaniem jest oczywiście wypełnianie zarysowań. Pasty polerskie występują w różnych wersjach. Jako główny podział możemy jednak uznać grubość frakcji naszych past. Są więc dostępne w sprzedaży pasty gruboziarniste oraz drobnoziarniste. Pierwszy z wymienionych rodzajów jest stosowany głównie do bardzo poważnych uszkodzeń. Grube frakcje wypełniają bowiem doskonale nasze zarysowania a nawet wgłębienia. Często bywa tak, że auta dość mocno porysowane są traktowane najpierw pastą gruboziarnistą a następnie stosuje się wersje drobnoziarnistą by wypełnić dodatkowe luki. Pasta drobnoziarnista jest używana głównie do płytkich zarysowań. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że nowe jej wersje mogą świetnie radzić sobie nawet z poważniejszymi uszkodzeniami lakieru. Pasty polerskie oprócz wypełniania zarysowań doskonale radzą sobie z nabłyszczaniem. Po zakończonym polerowaniu przy użyciu takich past bardzo szybko dostrzeżemy, że nasz lakier będzie błyszczał tak jak za czasów nowości. 

Pamiętajmy przede wszystkim o tym by wybierać sprawdzone kosmetyki samochodowe. Niekiedy wybierając zły produkt możemy się tylko zniechęcić do pielęgnacji naszego auta. Jeśli raz zaczniemy stosować sprawdzone kosmetyki to już nigdy nie będziemy nawet zerkać na te z niższych półek. Używanie takich preparatów sprawi, że nasz lakier zawsze będzie wyglądał świetnie. Bardzo ważne jest to, że obecnie mnóstwo świetnej jakości preparatów możemy zakupić przez Internet co jest znacznym ułatwieniem.