Balkony w blokach często nie dają nam tak szerokiego pola manewru, o jakim marzymy. Jednakże czy musi się nam kojarzyć wyłącznie z miejscem do wieszania prania? Co możemy zrobić, aby funkcjonalnie jego przestrzeń? Sprawmy, aby ten mały dodatkowy element naszego mieszkania zmienił się w praktyczną przestrzeń do pracy i wypoczynku. Typowy beton, czy kiedyś często stosowane wykładanie powierzchni balkonowych gumolitem nie należały do praktycznych, ani estetycznych pod względem wizualnym rozwiązań.
Czysta i estetyczna nawierzchnia dzięki zastosowaniu profili
Zabierając się za remont balkonu sprawmy, aby połączyć jednocześnie funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem i perfekcyjnym wykończeniem. Takie możliwości daje nam zastosowanie precyzyjnych metod, które niosą ze sobą solidne profile balkonowe, umożliwiające nie tylko korektę wszelkich nierówności powierzchni, ale również pozwalają na systematyczne odprowadzanie deszczówki, o ile nie posiadamy nad sobą zadaszenia lub balkonu sąsiada, jednakże profil balkonowy to coś, co zdecydowanie zwiększy jakość naszej pracy. Równa nawierzchnia naszego balkonu sprawi, że kostka do gry już nigdy nie spadnie nam na dół w trakcie spotkania w gronie znajomych, a my nie będziemy musieli w dzikim pędzie biec na dół, a co gorsza- szukać jej w chaszczach trawy pod blokiem. Co prawda realizacja prac modernizacyjnych i montażowych z zastosowaniem profili i łączników balkonowych należy do dość czasochłonnych metod, a po zakończeniu robót konieczne jest odczekanie około 2- 3 dni na wyschnięcie całości, to na pewno zasługuje na to, aby podkreślić jej trwałość i niezawodność. W pierwszym punkcie budowy balkonu z zastosowaniem profili starannie przygotowujemy podłoże, które następnie utwardzamy. Kolejny etap obejmuje wyznaczenie spadków oraz ich izolacja wraz z uszczelnieniem tzw. warstwą dociskową. Następnie montujemy profile balkonowe PT, a całość izolujemy oraz wyklejamy taśmami uszczelniającymi. W dalszej części doszczelniamy przejścia rurowe oraz kleimy okładziny ceramiczne, które łączymy spoiną. Na końcu wypełniamy fugi.
Profile balkonowe znakomicie sprawdzają się podczas wykańczania nawet tak newralgicznych fragmentów balkonu, jak np. okap i pozwala na jego szczelny montaż wraz z izolacją, co pozwala zapobiec szkodliwemu działaniu czynników atmosferycznych, a w szczególności wody, która mogłaby się dostać do środka konstrukcji, a tym samym doprowadzić do uszkodzeń. Profile balkonowe to nie tylko profesjonalna, klasyczna metoda wykończeniowa jeżeli chodzi o montaż balkonu, ale również gwarancja świetnej jakości wykonanej pracy na długie lata użytkowania.