Polny Warkocz – co to za kosmetyki?

Spośród nowoczesnych kosmetyków najbardziej polecane są te, które są naturalne. Nowością na rynku jest seria kosmetyków Polny Warkocz. Jak sama nazwa wskazuje, kojarzony jest z naturalnością i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są to kosmetyki imitujące te, które stosowano za czasów Słowian. W stu procentach są one pochodzenia naturalnego dzięki czemu posiadają ważne dla pielęgnacji cery właściwości pielęgnacyjne, o których warto wspomnieć.

Mazidła oraz esencje jako kosmetyki naturalne

kosmetyki - polny warkoczKosmetyki do pielęgnacji cery muszą być delikatne i stworzone po to, aby nie podrażniać a pielęgnować. W związku z tym stworzono specjalne kremy, zwane mazidłami, które mają kilka zastosowań w zależności od tego, co jest ich głównym składnikiem. I tak też mazidła zawierające olejki konopne będą mazidłami idealnie przeznaczonymi dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Wygładzają one cerę oczyszczając ją oraz sprawiając, że nie ulega ona dalszym podrażnieniom. To idealnie zastosowanie dla osób, które mają trądzik. Ziołowe kosmetyki – Polny Warkocz są przeznaczone także dla osób z cerą naczyniową skłonną do przebarwień. Składnikiem głównym jest wówczas kojący skrzyp polny, który minimalizuje efekty uboczne. Polny Warkocz mogą stosować także ludzie, którzy mają suchą skórę – szczególnie podczas zimy. Wtedy też warto jest nałożyć na cerę warstwę kremu zawierającą esencję z pszenicy. Jeśli jednak chcemy oczyścić naszą skórę, warto zastosować mazidło makowe lub też toniki ziołowe, czyli esencje z różnych roślin. Można więc tutaj wyróżnić esencje rumiankowe, które koją zmęczone powieki minimalizując przy tym worki pod oczami. Jest to dla osób spracowanych oraz przemęczonych. Suchą cerę można oczyścić esencją z mleka pszczelego, z kolei esencja z wierzby nadaje się do każdego typu skóry twarzy. W celach pielęgnacyjnych warto też zastosować maseczki regeneracyjne, których głównym składnikiem jest regeneracyjna lipa. Z kolei peelingi biomechaniczne z cząsteczkami dyni skutecznie złuszczają zużyty naskórek, dzięki czemu skóra twarzy jest idealnie gładka.

Zaletą tych kosmetyków jest przede wszystkim fakt, że nie zawierają one całej tablicy Mendelejewa, czyli wszelkich substancji chemicznych podrażniających skórę. W su procentach składają się z naturalnych esencji oraz olejków, takich jakie stosowano w dawnych czasach na terenach obecnej Polski. Kosmetyki Polny Warkocz można kupować pojedynczo lub też w całych zestawach. Na pewno każda kobieta się z nich ucieszy, ale nie stoi nic na przeszkodzie, by używali ich również mężczyźni.