Poradnia dietetyczna dla dzieci i dorosłych

Coraz większa liczba osób korzysta z konsultacji dietetycznych w swojej walce o zdrowe życie i wymarzoną sylwetkę. Samodzielne przejście na właściwą dietę jest bardzo trudne i wymaga samokontroli i dlatego lepiej udać się najpierw do dietetyka, który zaproponuje nam odpowiedni jadłospis dopasowany do indywidualnych oczekiwań i możliwości. Pamiętajmy, że trzeba zdrowo się odżywiać i jeść regularnie, a nie głodzić i męczyć się na diecie. Tzw. głodówki nie są już polecane przez specjalistów i mogą nam tylko zaszkodzić oraz wywołać tzw. efekt jojo. Zrzucanie kilogramów pod okiem dietetyka wydaje się być najrozsądniejszym wyjściem. 

Jaką poradnię dietetyczną wybrać?

poradnia dietetyczna w krakowieKluczowy jest wybór odpowiedniego gabinetu, w którym pracuje specjalista i zarazem dietetyk z powołania. Jest to istotne szczególnie, gdy pomocy potrzebuje nasze dziecko – tutaj podejście lekarza jest wręcz nieocenione. Najlepiej zapoznać się z opiniami dotychczasowych pacjentów oraz metamorfozami, które chętnie i często są dodawane na stronach poradni czy profilach społecznościowych. Każda poradnia dietetyczna w Krakowie działa na nieco innych zasadach, dlatego warto wszystko dokładnie sprawdzić przed udaniem się na konsultacje. Czasem korzystamy tylko z jednej porady i dobrania jadłospisu czy wyliczenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego, a w innych przypadkach podejmujemy nieco dłużą współpracę. Wtedy klient spotyka się z dietetykiem co tydzień lub dwa tygodnie w celu weryfikacji postępów i mierzenia oraz ważenia. To wszystko motywuje jeszcze bardziej do zwiększonej pracy. Niektórzy mówią, że to właśnie dieta w dużej mierze odpowiada za zrzucane kilogramy, a treningi są tylko dodatkiem, który pozwala wyrobić tkankę mięśniową i wymodelować sylwetkę. Zdecydowana większość osób z czasem sama chętnie zaczyna uprawiać jakiś sport.

Najlepiej rozpocząć zmianę diety wspólnie z pozostałymi członkami rodziny. Wystarczy po prostu inaczej, zdrowiej się odżywiać. Dziś mamy do wyboru mnóstwo zdrowych i przede wszystkim pysznych dań, które można do woli jeść pilnując jedynie dziennego zapotrzebowania kalorycznego. W jadłospisach nie zabrakło szybkich przekąsek oraz deserów (zdrowych!). Można więc przyrządzać pyszne dania dla rodziny oraz znajomych i w końcu poczuć jak jedzenie wpływa dobrze na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Warto też więcej się ruszać i zamienić jazdę samochodem na rower czy spacer. To wszystko sprawi, że z łatwością zrzucimy niechciane kilogramy oraz utrzymamy wymarzoną sylwetkę bez efektu jojo.