Poszukiwania farb do ubrań

Jestem niezależną artystką i zajmuje się projektowaniem ubrań. Ostatnio bardzo modne stały się farbowane ubrania, ponieważ dzięki farbowaniu można było uzyskać wiele ciekawych efektów, które były niemożliwe do osiągnięcia jeżeli ktoś bazował tylko na gotowych tkaninach. Uszyłam na próbę kilka sztuk moich kolekcjonerskich ubrań. Teraz chciałam je samodzielnie pofarbować, żeby zobaczyć czy uzyskam taki efekt jak chciałam. To było bardzo ważne, dlatego że potem od razu ubrania szły na masową produkcję i gdyby efekt był nie taki jak chciałam, mogłabym stracić sporo pieniędzy.

Kupiłam bardzo ładną farbę do ubrań

najładniejsze farby do ubrańNajpierw jednak musiałam zaopatrzyć się w odpowiednią ilość barwnika, czyli farby do ubrań. Bardzo zależało mi na tym, aby była to farba wysokojakościowa, która bardzo dobrze wnika we włókna różnych tkanin. Tylko wtedy można uzyskać najlepszy efekt farbowania ubrań. Po kupno barwników udałam się do sklepu plastycznego, gdzie takie produkty były dostępne w bardzo dobrych, atrakcyjnych cenach i można je było zakupić zarówno w ilości detalicznej, jak i hurtowej. Z łatwością wybrałam tam odpowiednią farbę, która spełniała wszystkie moje oczekiwania. W tym sklepie były dostępne najładniejsze farby do ubrań, jakie kiedykolwiek widziałam. Po krótkim zastanowieniu się, ostatecznie zdecydowałam się zakupić farbę w kolorze pastelowej zieleni i turkusu. Chociaż dostępna była ona w wielu wariantach kolorystycznych dlatego byłam pewna, że kiedy już produkcja mojej kolekcji ubrań ruszy na masową skalę, na pewno nie zabraknie mi inspiracji. Najpierw jednak musiałam wypróbować farbę, ponieważ ładny kolor to nie wszystko. Na szczęście okazało się, że farba jest również bardzo dobra pod względem jakościowym. Można ją było z łatwością używać, ponieważ w stu procentach rozpuszczała się w wodzie i nadawała się zarówno do farbowania ręcznego (dzięki czemu można było mieć większy wpływ na ewentualny wzór na ubraniu), jak i do farbowania mechanicznego, które najlepiej sprawdza się wtedy, kiedy chcemy uzyskać jednolity kolor ubrania.

Zauważyłam również, że farba jest bardzo trwała, ponieważ po praniu ubranie już nie farbuje, a kolor się nie spiera. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ dzięki temu moja kolekcja ubrań byłaby równie wysokojakościowa. Bez zastanowienia wybrałam tę farbę do ubrań przy masowej produkcji mojej odzieży. Nie tylko dlatego, że była naprawdę ładna i miała oryginalny, nie spotkany przeze mnie wcześniej kolor, ale przede wszystkim dlatego, że jej jakość była odpowiednia.