Potrzebowałam rehabilitacji kolana

Jak tylko skończyłem szkołę zawodową poszedłem do pracy. Przez całe moje zawodowe życie wykonywałem zawody fizyczne, które najczęściej wymagały ode mnie stania w jednej pozycji przez wiele godzin. Szybko również założyłem rodzinę i nigdy nie miałem czasu o siebie zadbać. Teraz, kiedy przeszedłem na emeryturę, postanowiłem to wreszcie zmienić. Od dłuższego już czasu dokuczał mi ból kolana. Udałem się z tym do ortopedy. Dowiedziałem się od niego, że moje kolana są w bardzo dobrej kondycji, ale rehabilitacja byłaby wskazana.

Zapisałem się na rehabilitację kolana w przychodni

rehabilitacja kolanaDostałem od ortopedy skierowanie na rehabilitację i rozpiskę jakie ćwiczenia powinienem wykonywać, żeby odciążyć trochę moje kolano i pozbyć się bólu. Teraz musiałem jeszcze znaleźć dobrą przychodnię rehabilitacyjną w mojej miejscowości, gdzie profesjonalista wykona dla mnie odpowiednie zabiegi. Poszukiwania takiego miejsca rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: rehabilitacja kolana, dopisałem nazwę miejscowości, w której mieszkam i zacząłem przeglądać wyniki. Bez problemu udało mi się znaleźć jedną polecaną przychodnię rehabilitacyjną. Wielu pacjentów chwaliło to miejsce za krótki czas oczekiwania na zabiegi oraz profesjonalnych rehabilitantów, którzy znają się na swojej pracy. Zachęcony pozytywnymi komentarzami na ten temat od razu zdecydowałem się zadzwonić pod podany numer telefonu i umówić na zabiegi rehabilitacyjne. Rzeczywiście na zabiegi nie musiałem długo czekać. Już dwa tygodnie później rozpoczynałem rehabilitację kolana. Rehabilitacja była przeprowadzona bardzo fachowo i profesjonalnie. Kompetentny fizjoterapeuta pomagał mi wykonywać odpowiednie ćwiczenia mające na celu rozciągnięcie stawu kolanowego i odciążenie chrząstki kolanowej, żebym nie naraził się innych urazów. Bardzo skuteczne okazały się również zabiegi mające na celu poprawienie stanu chrząstki kolanowej. Byłem bardzo zadowolony z rehabilitacji kolana w tym ośrodku zdrowia. Już wkrótce zauważyłem pierwsze jej efekty.

Już po tygodni rehabilitacji poczułem, że ból przy chodzeniu zaczyna się zmniejszać. Aby całkowicie się go pozbyć potrzebne były jeszcze długie tygodnie ćwiczeń i odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych. Jednakże, zdecydowanie było warto wybrać taką profesjonalną i rzetelnie prowadzoną rehabilitację. Dzięki rehabilitacji uniknąłem operacji kolana i leczenia farmakologicznego, które dla mnie było ostatecznością. Odpowiednio prowadzona rehabilitacja, to taka która dostosowana jest odpowiednio do stanu zdrowia pacjenta.