Profesjonalne odczulanie u dorosłych

 

Około pięćdziesiąt procent populacji zmaga się z alergią. Jest to niewątpliwie choroba dwudziestego pierwszego wieku, która wpływa na pogorszenia jakości życia pacjentów. Nieodpowiednio leczona lub zbyt późno leczona może prowadzić do astmy oskrzelowej, która skutkuje ograniczeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Astma jest przewlekłą chorobą przebiegającą rzutami, która bezpośrednio wpływa na skrócenie życia pacjentów.

Jak odczula się pacjentów?

odczulanie u dorosłychCoraz bardziej popularne staje się odczulanie u dorosłych. Nic w tym dziwnego. Jest to najlepsza forma leczenia alergików, która pozwala na pożegnanie się z atopią na zawsze. Niestety z odczulania nie mogą skorzystać wszyscy. Tę formę leczenia stosuje się u osób, które cierpią na alergię wziewną oraz u pacjentów, którzy są uczuleni na jad owadów. Ponadto odczulaniu mogą poddać się osoby mieszczące się w określonym przedziale wiekowym, a mianowicie pacjenci między piątym, a czterdziestym piątym rokiem życia. Ta forma leczenia jest bardzo skuteczna. Niestety długotrwała. Szacuje się, że cały proces odczulania trwa od trzech do pięciu lat. Jak wiadomo każdy pacjent jest niepowtarzalną jednostką i jego organizm w różnym stopniu reaguje na wdrożone leczenie. Odczulanie polega na podawaniu osłabionych antygenów znajdujących się w szczepionkach. Dzięki temu organizm tworzy swoistą odporność. Układ immunologiczny przyzwyczaja się do antygenów i potrafi doskonale sobie z nimi radzić. Antygeny podawane drogą wstrzyknięć podskórnych dawkuje się od minimalnej dawki. Stopniowo zwiększa się dawkę, aby organizm mógł sobie skutecznie radzić z coraz większym obciążeniem. Szczepionki podawane są w określonych odstępach czasu. Oczywiście kontroluje się cały przebieg leczenia wykonując testy alergiczne. Niewątpliwie tego typu leczenie jest długotrwałe i wymaga dużej cierpliwości od pacjentów, ale przynosi pożądane skutki. Pozwala na zawsze pozbyć się alergii, a co za tym idzie eliminuje ryzyko ewentualnych powikłań takich jak na przykład astma oskrzelowa.

Cieszące się coraz większym zainteresowaniem odczulanie osób cierpiących na alergię przynosi pożądane efekty. Niestety wiąże się z długotrwałym procesem leczenia, a więc wymaga dużej determinacji i cierpliwości od pacjentów. Nie mniej jednak warto przecierpieć te kilka trudnych lat, aby móc do końca życia cieszyć się życiem bez alergii. Jak wiadomo alergia bezpośrednio wpływa na pogorszenie jakości życia u każdego z pacjentów i zmusza do zmiany dotychczasowego stylu życia. Jest ogromnym obciążeniem.