Profesjonalne peelingi złuszczające na bazie kwasów

Gabinety kosmetyczne wśród wielu ofert świadczą również usługi związane z oczyszczaniem skóry i jej złuszczaniem. Zabiegi cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na dobre i skuteczne efekty likwidacji wielu niedoskonałości skóry. Zabieg złuszczania polega na usunięciu martwych komórek naskórka, zanieczyszczeń i pozwala skórze szybciej się zregenerować. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych mają na celu przede wszystkim poprawienie wyglądu i stanu skóry. Regularnie wykonywane zabiegi usuwania warstwy rogowej naskórka, pozwalają skórze łatwiej oddychać i nabrać świeżego młodego wyglądu.

Peelingi kwasami owocowymi

profesjonalne złuszczanie kwasami ŁódźKosmetyczki przeprowadzają zabiegi za pomocą specjalnych urządzeń, a także profesjonalnych preparatów na bazie kwasów. Domowe sposoby pielęgnacji i stosowania różnego rodzaju peelingów nie przynoszą takich rezultatów jak profesjonalna opieka kosmetyczna. Peelingi działają różnorodnie na skórę, a najlepiej sprawdza się profesjonalne złuszczanie kwasami Łódź w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej oferuje również medyczne peelingi wykonywane przez lekarzy dermatologów. W gabinecie kosmetycznym można skorzystać z mechanicznej formy złuszczania warstwy rogowej naskórka korzystając z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Ta forma złuszczania pomaga również pozbyć się nadmiaru łoju i sebum, a po zabiegu skóra jest niezwykle gładka, miękka i wygładzona. Ze względu na mechaniczne usuwanie naskórka twarz bywa nieco tkliwa i bardzo wrażliwa bezpośrednio po zabiegu i wymaga odpowiedniego odżywienia. Kosmetyczki dobierając terapię do rodzaju cery biorą pod uwagę szereg czynników biologicznych i fizjologicznych, tak aby rezultaty były najlepsze, a klient zadowolony z wykonanej usługi. W ofercie salonu są również profesjonalne peelingi złuszczające z użyciem różnego rodzaju kwasów, który dobierany jest do potrzeb skóry i powoduje złuszczanie naskórka na różnych poziomach. Zabiegi wykorzystują różnego rodzaju preparaty zawierające kwasy glikolowe, migdałowe, pirogronowe i azelainowe. Każdy z kwasów ma zupełnie inne działanie i różny stopień przenikania w głębsze warstwy skóry. Wskazania do ich zastosowania to przede wszystkim zmiany pigmentacyjne, blizny potrądzikowe, zmarszczki, a także różnego rodzaju choroby dermatologiczne, takie jak trądzik czy łuszczyca. Złuszczanie w gabinecie kosmetycznym ma przede wszystkim na celu rozpuszczanie i częściowe usunięcie martwych komórek naskórka, które niepotrzebnie zalegają na powierzchni skóry i blokują gruczoły łojowe.

Odpowiednio wyszkolony personel potrafi bezbłędnie dobrać rodzaj kuracji i dostosować ją do indywidualnych potrzeb klienta. Peelingi bardzo często wymagają odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu, gdyż skóra może się bardzo łuszczyć, a wręcz odpadać płatami. Po kilku dniach widać rezultaty, a skóra zaczyna wyglądać zdrowo, jest gładka i wyrównana. Zminimalizowane są również liczne blizny i zmarszczki w wyniku działania substancji aktywnych.