Profesjonalny auto detailing

Zakup pojazdu to na pewno spory wydatek dla każdego kierowcy, ale to nie koniec kosztów. Trzeba jeszcze auto ubezpieczyć, a do tego raz w roku dokonywać obowiązkowych przeglądów technicznych. W razie usterki, wizyta w warsztacie samochodowym lub serwisie jest nieunikniowa, co dodatkowo generuje koszty. Również pielęgnacja auta nie jest tania.

Na czym polega car detailing?

auto detailing w pomorskimTanie samochody przeważnie nie są poddawane specjalnych zabiegom pielęgnacyjnym, zabezpieczającym czy konserwującym, gdyż ich stan sprawia, że jest to nieopłacalne. Zupełnie inaczej bywa w przypadku samochodów klasy premium, które kosztują czasem fortunę. W ich przypadku jak najbardziej warto inwestować we wszelkie działania mające na celu poprawę ich wyglądu i stanu technicznego. Najlepszym sposobem na utrzymanie pojazdu w doskonałym stanie jest auto detailing w pomorskim województwie. To profesjonalne usługi, których nadrzędnym celem jest wzrost wartości rynkowej samochodu. Auto detailing rozwinął się w Wielkiej Brytanii, gdzie szybko zyskał popularność, która sprawiła, że nawet w Polsce mamy już profesjonalne salony świadczące takiego usługi. W ramach car detailingu właściciele aut mogą liczyć na renowację lakieru, która cieszy niebywałym zainteresowaniem, ponieważ efekty są spektakularne. Bez względu w jakim stanie jest lakier, to samochód wyjedzie z salonu jak nowy, a jego powłoka lakiernicza będzie niczym tafla lodu. Zabieg ten pozwala wydobyć głębie koloru, bez konieczności ponownego malowania samochodu. Innym równie popularnym zabiegiem jest zabezpieczanie lakieru za mocą powłoki ceramicznej lub specjalnej folii ochronnej. Pierwsza z nich skutecznie zabezpiecza lakier przed wszelkimi uszkodzeniami takimi jak zarysowania, zadrapania, matowieniem czy blaknięcie. Powłokę nakłada na wcześniej przygotowany lakier, który musi być w doskonałym stanie. Po wyschnięciu tworzy ona twardą warstwę zabezpieczającą. Druga technika za pomocą bezbarwnej folii tworzy na karoserii niewidzialną strukturę, która posiada możliwość samoregulacji.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane w ramach auto detailingu są wykonane z niesamowita dokładnością, dzięki czemu efekt końcowy zaskakuje niejednego właściciela pojazdu. Do ich wykonania pracownicy salonu stosują profesjonalne środki, których nie kupimy w żadnym sklepie motoryzacyjnym. W takim miejscu można zadbać w kompleksowy sposób o karoserie, podwozie, a także wnętrze samochodu, czyli tapicerkę. W rezultacie, auto wyjeżdża z salonu warte więcej o kilka, a nawert kilkadziesiąt tysięcy złotych.