Projekt mieszkania w nowoczesnym stylu

Podobnie jak wiele innych dziedzin, projektowanie wnętrz jest pod wpływem trendów mody. Wybór odcieni i faktur, kształtów i linii, rodzajów wykończeń i dekorów nieustannie się zmienia. Sprzyja temu pojawienie się innowacyjnych materiałów i technologii, które rozwijają się szczególnie dynamicznie w XXI wieku. Projekt mieszkania w nowoczesnym stylu odzwierciedla najbardziej komfortowe rozwiązania w dynamicznym życiu wielkiego miasta.

Cechy nowoczesnego projektowania wnętrz

nowoczesne projektowanie wnętrz w lubinieNajnowsze trendy w projektowaniu lokali mieszkalnych charakteryzują się maksymalną prostotą, zwięzłością, ale jednocześnie są wygodne. Zgrabny design z neutralnymi odcieniami i graficznymi liniami nie przyciąga zbyt wiele uwagi, pozwalając w pełni skoncentrować się na pracy, zabawie czy spotkaniach towarzyskich. W przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju trendów etnicznych, rustykalnych i retro, nowoczesne projektowanie wnętrz w Lubinie uznawane jest jako wysoce funkcjonalne, a minimalistyczna oprawa zmniejsza koszty sprzątania, konserwacji mebli, odkurzania i innych podobnych czynności niemal do zera. Dyskretny luksus nowoczesnego stylu najbardziej odczuwalny jest w salonie. Salon zaprojektowany z myślą o spotkaniach w gronie przyjaciół i rodziny, ma przytulną, ale dyskretną atmosferę. Wrażenie to tworzą neutralne, monochromatyczne kolory – beż, szarość, biel, brąz. W szczegółach możliwe są minimalne akcenty w jasnych kolorach. Pomarańczowy, fioletowy, niebieski, oliwkowy, miętowy, turkusowy, żółty, które sprawiają, że wnętrze jest weselsze. Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę, a duże żyrandole i kinkiety ścienne stanowią dodatkową ozdobę wnętrza. Podłoga w nowoczesnym salonie to laminat lub parkiet w spokojnym odcieniu, pośrodku którego może znajdować się gładki dywan w odpowiednim kolorze. Nie sposób wyobrazić sobie salonu bez wielkiego telewizora LCD. Obok można też postawić kominek elektryczny lub duże akwarium z pięknym oświetleniem.

Jeśli chodzi o wystrój, to zwykle przedstawia się go w postaci jednego lub dwóch obrazów lub serii czarno-białych fotografii na ścianach, wazonów ze sztucznymi gałązkami, dużej rośliny w doniczce. Tekstylia w nowoczesnych wzorach to zazwyczaj jednolite kolory, a kolor zasłon nawiązuje do tapicerki sofy czy miękkich poduszek. Nowoczesne wnętrza salonów, sypialni czy przedpokojów są dumą wielu ludzi, którzy zainwestowali w profesjonalną pracę doskonałych architektów wnętrz. Wdrożyli oni oryginalne i minimalistyczne pomysły w celu stworzenia nowoczesnego, funkcjonalnego domu.