Prowadzenie finansów w małej firmie budowlanej

Budowlańcy, to bardzo rozchwytywana i dobrze zarabiająca grupa zawodowa, która na brak zajęcia nie może narzekać. Zapotrzebowanie jest zarówno na specjalistów od wykończenia, jak i na robotników ogólnobudowlanych. Wielu młodych ludzi zakłada własne firmy oparte o schemat działalności gospodarczej, dzięki czemu są sami sobie szefami, bez względu na to, czy prowadzą budowę, czy też są na niej tylko podwykonawcami. Największym problemem takiej firmy jest tylko rozliczenie finansowe.

Odpowiednie kasy fiskalne dla budowlańców

odpowiednia kasa fiskalna dla budowlańcaJako, że od budowlańców nie oczekuje się ,że zna doskonale prawo finansowe, dlatego zagadnienia rozliczania się z fiskusem, są mu raczej obce. Dla wielu budowlańców temat rozliczania się jest pozostawiony raczej dla biura księgowego, gdzie wielu budowlańców ma otwarte konta. Problemem takiego rozwiązania jest jednak rozliczanie się na bieżąco z klientami, którzy często chcą od nich dowodu zapłaty za usługę. Jako, że aby wystawić fakturę w tym przypadku należy udać się najpierw do biura księgowego, to zwykle budowlańcy mają problem z wystawieniem takiego dokumentu na miejscu, a do tego jest to dla nich strata czasu. Rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednia kasa fiskalna dla budowlańca w wersji mobilnej. Jest to kompletny terminal w kompaktowej wersji, który ma możliwość drukowania paragonów, będących potwierdzeniem zapłaty. Takie mobilne terminale są na tyle wygodne, że nie trzeba się zbytnio obawiać o miejsce jakie zajmują. Mają one wielkość terminala do kart płatniczych i często także mają taki terminal wbudowany sam w sobie. Klient, gdy życzy sobie paragon, to wystarczy wbić do terminala rodzaj usługi, a także jej cenę, aby móc wydrukować paragon. W wersji z wbudowanym terminalem klient może nawet dokonać transakcji kartą płatniczą, jeśli nie chce płacić gotówką. Dla wielu jest to duże ułatwienie. Taki terminal jest oczywiście w pełni zgodny z polskimi przepisami prawnymi, które dopuszczają takie urządzenie. Dane o transakcjach są gromadzone wewnątrz urządzenia i można je potem odpowiednio odczytać.

Klienci, którzy mogą w jasny i przejrzysty sposób zapłacić za wykonaną usługę, a do tego od razu dostają potwierdzenie takiej transakcji zupełnie inaczej traktują budowlańców. Dla nich zyskuje on wtedy na wiarygodności co podnosi jego prestiż. Budowlańcy dzięki takiemu terminalowi mogą bez problemu rozliczać się w pełnym majestacie prawa. Wiem, że dla niektórych jest to raczej uciążliwe, ale te urządzenia są naprawdę proste w obsłudze i nie potrzeba posiadać w tym zakresie żadnej wiedzy informatycznej.