Prozdrowotne działanie olejków CBD

 

Wiele roślin od lat stosowanych jest ze względu na swoje właściwości terapeutyczne. Posiadają bowiem aktywne substancje intensywnie oddziałujące na organizm człowieka. Do takich roślin zaliczane są również konopie siewne. Uprawiane na ekologicznych plantacjach służą do produkcji olejków i past. Odpowiednio wyselekcjonowane roślina bogate są w związki kannabinoidowe, bioflawonoidy, sterole, terpeny, a także nienasycone kwasy tłuszczowe oraz minerały i witaminy.

Terapeutyczne olejki konopne

prozdrowotne olejki cbdDzięki aktywnym składnikom suplementowane w diecie dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie. Olejki otrzymywane są w ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla kwiatostanów roślin. Otrzymywane w ten sposób prozdrowotne olejki CBD posiadają wysokie stężenie związków kannabinoidowych. Ze względu na swoje właściwości stosowane są w przypadku chorób o podłożu cywilizacyjnym i psychosomatycznym. Intensywnie oddziałują na ośrodkowy układ nerwowy. Regulują procesy biochemiczne zachodzące w mózgu i wspomagają działanie komórek nerwowych. Olejki w niskim stężeniu najczęściej stosowane są profilaktycznie lub w przypadku problemów związanych z zaburzeniami snu i stanami lękowymi. Przeciwdziałają zmianom depresyjnym, pomagają w przypadku uzależnień, a także działają uspokajająco i relaksująco. Wysokie stężenie kannabidiolu w olejkach konopnych stosowane jest w przypadku bardziej przewlekłych chorób i towarzyszących im silnym objawom o podłożu neurologicznym. Stwardnienie rozsiane czy stwardnienie zanikowe boczne często leczone jest wysoko skoncentrowanymi olejkami konopnymi. Produkty konopne stosowane są również w przypadku pacjentów onkologicznych ze względu na właściwości przeciwnowotworowe i niwelujące nudności i wymioty, zwłaszcza w momencie przyjmowania chemioterapii. Związki zawarte w olejkach konopnych nie wywołują uzależnień i działania psychoaktywnego. Są bezpieczne i nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Kannabidiol syntetyzowany jest w organizmie przez wszystkie komórki, gdyż stanowi roślinny odpowiednich związków znajdujących się w organizmie ludzkim. Dawki dobierane są indywidualnie, ze względu na różne potrzeby organizmu.

Poza działaniem neuroregenerującym, olejki działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Stosowane są zwłaszcza w przypadku terapii ortopedycznych i chorób o podłożu reumatoidalnym. Wpływają na organizm człowieka na poziomie komórkowym, przyspieszając regenerację poszczególnych tkanek i przywracając im właściwe funkcjonowanie. Olejki intensywnie oddziałują na receptory wyszukując i likwidując wszelkie zmiany patologiczne zachodzące w organizmie ludzkim. Dostępne są w sklepach internetowych i stacjonarnych w różnym stężeniu aktywnego kannabidiolu.