Przyciemnianie szyb folią

Dawniej zabieg przyciemniania szyb kojarzył się przede wszystkim z małomiasteczkowym tuningiem. Dziś kierowcy doceniają szereg praktycznych aspektów z nim związanych. Jednak od kilkunastu lat niemal wszystkie dostępne w sprzedaży samochody mogą być wyposażone już na etapie produkcji w przyciemniane szyby. Ma to na celu zwiększenie komfortu codziennego użytkowania i ograniczenie nagrzewania się wnętrza pojazdu.

Co trzeba wiedzieć o przyciemnianiu szyb?

szybkie przyciemnianie szyb w bytomiuSeryjnie szyby samochodów przyciemniane są metodą piecową – szkło metalizowane jest tlenkami tytanu. Taka technologia gwarantuje wysoką trwałość i skuteczność ochrony. Niestety, w większości modeli stopień przyciemnienia szyb jest relatywnie niewielki i wymaga dopłaty rzędu 500-2000 złotych – w zależności od segmentu. Koszt oklejenia szyb folią nie jest niemały. Z tej przyczyny większość użytkowników decyduje się na ich przyciemnienie we własnym zakresie, np. zlecając to specjalistycznej firmie. Przyciemnienie metodą piecową to wydatek 1500-2000 złotych. Dużo tańszą alternatywą jest oklejenie szyb folią – zależnie od jakości zastosowanej folii ceny oscylują od 400 do 800 złotych. Tutaj jednak należy pamiętać, że niska cena oznacza niską jakość użytej folii. Jeśli interesuje nas szybkie przyciemnianie szyb w Bytomiu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, które zostają wykorzystane do tego procesu. Kiepskiej jakości materiały po krótkim czasie ekspozycji na promienie słoneczne, mogą wyblaknąć, szpecąc nasz samochód. Staranność montażu także ma kluczowy wpływ na efekt końcowy. Poza bezdyskusyjną poprawą estetyki auta, oklejenie folią ma kilka innych zalet. Markowe folie chronią pasażerów przed szkodliwym promieniowaniem UV, pochłaniając jego lwią część. Oklejenie folią szyb w dużym stopniu utrudni kradzież rzeczy pozostawionych we wnętrzu auta lub samego wyposażenia. Folia nie pozwoli rozbić szyby na drobne kawałki – dostać się do środka. Ta sama cecha uchroni pasażerów przed zranieniem odłamkami szkła w czasie wypadku. Powstała powłoka antyrefleksyjna przyczynia się do wolniejszego nagrzewania się wnętrza pojazdu. W porównaniu do samochodu pozbawionego folii, temperatura we wnętrzu może być nawet o kilka stopni niższa. Wybierając folię musimy pamiętać o jednym z kluczowych parametrów jakim jest przepuszczalność światła. Poziom przepuszczalności wyrażany jest w procentach, a przepisy wymagają przepuszczalność światła na poziomie 70% w przypadku przednich bocznych szyb.

Zlecając przyciemnienie szyb folią profesjonaliście mamy gwarancję montażu i jakości zastosowanych produktów. Staranne przeprowadzenie całej procedury zapewnia estetyczny efekt końcowy i trwałość – folia nie będzie się odklejać. Do tego otrzymujemy dwuletnią gwarancję. Propozycją tylko dla majsterkowiczów z dostępem do garażu jest samodzielne przyciemnianie szyb. W Internecie bez trudu znajdziemy gotowe zestawy, w których skład wchodzi folia, instrukcja, szpachelka do precyzyjnego rozprowadzania folii na szybie, a także często nóż do jej przycinania.