Rady dotyczące zamontowania tablicy interaktywnej w szkole

Technologia cały czas idzie do przodu, niezależnie o jaką dziedzinę życia nam chodzi. Także w przypadku szkół stosuje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie przedmioty. Warto zainwestować w coś takiego skoro można dzięki temu zainteresować uczniów oraz polepszyć przekazywanie im swojej wiedzy. Nie można zatrzymywać się w przeszłości bo coś było dobre, zawsze może być coś lepszego.

O czym pamiętać montując tablicę interaktywną?

montaż tablicy interaktywnej w szkoleTablice są podstawowym wyposażeniem każdej ze szkół. Wiadomo po co są, stosuje je się żeby nauczyciel mógł zapisać różne wiadomości, a uczniowie je zanotowali bez żadnych większych problemów. Jednak obecnie można zamontować także tablice interaktywne które mają naprawdę sporo zastosowań, ale także jeśli chodzi o sam montaż jest parę spraw na które warto zwrócić swoją uwagę. Ktoś może sobie pomyśleć że to przecież nic trudnego, sam montaż może jest prosty jednak trzeba to zrobić w taki sposób żeby tablica nie została zniszczona zbyt szybko, a korzystanie z niej było jak najbardziej skuteczne zarówno jeśli chodzi o uczniów jak i o nauczycieli. Na pewno należy zwrócić uwagę na kable. Powinny być one trochę dłuższe, tak żeby można było bez żadnych problemów podłączyć je do laptopa. Widziałem parę sytuacji, gdzie były one strasznie napięte, po prostu nie sięgały do danego miejsca w którym stał komputer. Przez to łatwo się odłączały, a także można było się o nie potknąć. Jeśli chodzi o to jak powinny być puszczone kable do tablicy interaktywnej to polecałbym sufit lub ściany, raczej dosyć wysoko. To najlepsze opcje ze względu na wytrzymałość takich kabli. Jeśli będą w pobliżu podłogi to mogą zostać łatwo zniszczone przez uczniów. Nie mówię że zrobią to specjalnie, jednak wystarczy że ktoś zahaczyłby czy kopnął w taki kabel, a już może być uszkodzony. Montaż tablicy interaktywnej w szkole jest czynnością dosyć prostą. Warto też zaplanować dokładnie w której klasie coś takiego zostanie zamontowane. Trzeba zwrócić uwagę na słońce, jeśli promienie słoneczne są w danej klasie w dużych ilościach to taka tablica nie będzie mogła za bardzo się wykazać.

Jest to zaledwie kilka spraw dotyczących montażu takiej tablicy w szkole. Jestem pewien że jeśli się zastanowicie to znajdziecie jeszcze kilka innych cennych rad co do tego. Także jeśli chodzi o sam wyłącznik do tablicy dobrze byłoby go zamontować w pobliżu nauczyciela, tak żeby wszystko było pod ręką. Po prostu zastanówcie się w jaki sposób będzie można najlepiej to wszystko zrobić, a z pewnością uda wam się odpowiednio zamontować dobrą tablicę interaktywną.