Różne wymiary pościeli

 

Sen jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy nasz nastrój w ciągu dnia. Chroniczne zmęczenie i niska jakość snu może znacznie pogorszyć jakość naszego życia. A więc musimy dbać, by higiena naszego snu była prawidłowa. Mówi się, że sen powinien trwać około 8 godzin na dobę. Właściwie to nie o jego długość chodzi, a o fazy, które następują po sobie kilka razy w ciągu nocy.

Jaką pościel wybrać?

pościele 200x220 - andropolW sypialni spędzamy co najmniej jedną trzecią całego życia. Jest to jedno, z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jego niewłaściwe urządzenie może wpłynąć na całe nasze życie, dlatego jeśli postaramy się, żeby klimat w nim był sprzyjający snu możemy być pewni, że będziemy lepiej funkcjonować. Jak więc właściwie urządzić sypialnię? Na początek powinniśmy zastanowić się nad kolorem w niej panującym. Z badań wynika, że kolorem uspokajającym i wyciszającym jest zieleń, a więc będzie idealnym kolorem do sypialni. Najważniejszym elementem sypialni jest wygodne łóżko i piękna pościel, bowiem to ona nadaje klimatu całemu pomieszczeniu. Wiele producentów oferuje wiele materiałów, wzorów i kolorystyki, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubimy słynne uczucie chłodu kołdry to poleciłabym satynową. Jest to przyjemny i gładki w dotyku materiał, który wolno się nagrzewa, a więc będzie przydatny zwłaszcza latem. Ten materiał jest bardzo odporny na spieranie, blaknięcie i mechacenie. Swoje komplety z tego materiału mam już dobre 5 lat i myślę, że posłużą mi kolejne tyle. Jeśli chodzi o wymiary to polecam pościele 200×220 – Andropol ma nam do zaoferowania bardzo dużo wymiarów, wzorów oraz kolorystyki. Firma słynie jeszcze z polecanych ręczników z różnego materiału i pięknych kap, dzięki którym sypialnia wygląda bajecznie. Na stronie internetowej producenta możemy zasięgnąć więcej informacji na temat materiałów, jakie oferują, ich zastosowaniu oraz wymiarów. Możemy również dokonać zamówienia indywidualnego, według własnych preferencji wzornictwa, kolorów i wymiarów. Andropol jest Polskim producentem tkanin od 1906 roku.

Urządzanie wnętrza i dekorowanie nie jest łatwą sprawą. Jeśli nie jesteśmy odpowiednio zorientowani możemy udać się do profesjonalnych sklepów i salonów, w których dokładnie zobaczymy, oraz dotkniemy tkanin, z których chcielibyśmy posiadać w swojej sypialni. Jednak w tego typu sklepach możemy spodziewać się z rzędu od 150 – 500 zł za komplet pościeli. Warto również przemyśleć kwestię roślinności w sypialni. Może ona znacznie polepszyć jakość powietrza w tym pomieszczeniu i umilić sen.