Rynek nieruchomości w Lublinie

 

Przyzwyczajenia Polaków na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat uległy zdecydowanym zmianom, które bardzo dobrze widać między innymi na rynku nieruchomości. Wraz ze wzrostem poziomu zamożności mieszkańców naszego kraju zaczęli oni preferować nowsze i bardziej przestronne mieszkania niż te, które są dostępne na rynku wtórnym i znajdują się przede wszystkim w kamienicach czy na osiedlach bloków z drugiej połowy dwudziestego wieku. Oczywiście takie mieszkania również mają swoje zalety, ale większość Polaków szuka czego innego

Popularność nowych inwestycji w dużych miastach

nowe mieszkania na sprzedaż lublin

Przez wiele lat dominowały mieszkania z rynku wtórnego, które zachęcały potencjalnych nabywców niższą ceną oraz lokalizacją bliżej centrów miast. Cechą charakterystyczną mieszkań z rynku wtórnego jest też bliskość środków komunikacji publicznej, a także często dość dobrze przemyślany układ samych lokali. Z drugiej strony starsze budynki wykonane były w znacznie gorszej technologii, przez co częściej i szybciej się nagrzewają. Znanym problemem jest też wręcz legendarna akustyka starszych bloków, przez którą słychać wiele dźwięków z innych mieszkań, dlatego mimo wyższej ceny bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania na sprzedaż Lublin, czy Białystok, Kraków czy Poznań – wszystkie większe miasta w ostatnich latach przeżywają szczególny wzrost liczby inwestycji mieszkaniowych, a deweloperzy nie mogą narzekać na brak chętnych. Szczególnie miasta akademickie, jak jak Lublin, czy Poznań cieszą się dużym popytem na mieszkania z rynku pierwotnego, ponieważ stanowią one bardzo dobrą inwestycję kapitału i kupowane są z myślą o wynajmowaniu ich studentom. W dzisiejszych czasach ludzie oczekują posiadania swojego lokum i nie wyobrażają już sobie mieszkania z rodzicami, czy dziadkami, jak to było jeszcze kilkanaście lat temu. W związku z tym zapotrzebowanie na nowe nieruchomości ciągle rośnie, co w połączeniu z coraz częstszym zakupem mieszkań na cele inwestycyjne sprawia, że perspektywy rynku nowych mieszkań są w Polsce naprawdę bardzo dobre.

Czas wielopokoleniowych domów i mieszkań najprawdopodobniej bezpowrotnie już minął, a młodzi ludzie na wzór społeczeństw zachodnich będą dążyli do mieszkania jak najbardziej przestronnego, a przede wszystkim własnego lub wynajmowanego samodzielnie. Ludzie szukają obecnie komfortu niezależnie od tego, czy mieszkają w Lublinie, Krakowie czy innym mieście ich oczekiwania są takie same. Skoro na co dzień żyjemy w ciągłym pędzie i stresie, to przynajmniej w mieszkaniu chcemy mieć spokój i możliwość spędzania czasu według własnych upodobań.