Rysy z lakieru można usunąć bez lakierowania

Skąd na samochodach biorą się zarysowania? Najpewniej wynikają z zupełnej przypadkowości i czyjejś nieuwagi albo z aktu wandalizmu, które na szczęście dzisiaj zdarzają się coraz rzadziej. Jeszcze kilka lat temu usunięcie rysy na karoserii wiązało się z szeregiem prac blacharsko-lakierniczych. Trzeba było rozbierać samochód na części, zaszpachlować powstały ubytek a następnie wszystko wypolerować i wymalować. Dzisiaj takie działania to już przeszłość a rysy usuwa się w ciągu godziny.

Sposobu usuwania zarysowań nikt nie chce zdradzić

usuwanie rys z lakieru warszawaNajlepsze jest w tym wszystkim to, że żaden serwis blacharski ani studio auto detailingu nie zdradzi swojej metody stosowanej do usuwania zarysowań. Jest to pilnie strzeżona przez wszystkich tajemnica, a wiadomo tylko tyle, że tą metodę określa się nazwą SSR. Można się tylko domyślać z angielskiego rozwinięcia tego skrótu, że na zarysowanie psika się coś jakimś specjalnym sprayem. To jednak tylko domysły i tak naprawdę nikt nadal nie wie jak przebiega usuwanie rys z lakieru Warszawa jest miastem, w którym bardzo dużo warsztatów korzysta z tej tajemniczej metody. Prawdę powiedziawszy to szczegóły związane z tą metodą nie interesują nawet klientów. Dla każdego właściciela samochodu najważniejsze jest to, że zarysowania z samochodu całkowicie znikają. Oprócz tego istotne jest to, że nie wykonano szpachlowania i nie nakładano kolejnej powłoki lakieru. To ma największe znaczenie, ponieważ takie usuwanie rys obniżyłoby wartość samochodu. W internecie można znaleźć zdjęcia obrazujące skuteczność tej metody. Na zdjęciach karoseria samochodowa nie wychodzi zbyt dobrze, ale i tak można z łatwością dostrzec różnice przed wykonanie prac i po ich wykonaniu. Z usuwania rys metodą SSR można skorzystać jedynie w najlepszych warsztatach. Zanim zostawi się gdzieś auto do usuwania rys to koniecznie trzeba się zapytać, czy stosowana jest właśnie ta bezinwazyjna metoda. Bo prace blacharsko-lakiernicze nad cienką rysą nie mają większego sensu. Tylko bezinwazyjne usuwanie zarysowań to sensowne działanie.

Każdy właściciel samochodu, na którego karoserii pojawiła się rysa, powinien od razu zastanowić się nad jej usunięciem. Rysy w naturalny sposób przerywają ciągłość lakieru, przez co może się w jego wgłąb przedostawać woda i wilgoć. A stąd już prosta droga do rdzy. Dlatego dzisiaj warto skorzystać z usług studia auto detailingu, które usuwa zarysowania tajemniczą metodą SSR. Całe prace nad zarysowaniem trwają niespełna godzinę i to wystarczy, żeby je całkowicie zlikwidować.