Rzetelne usługi księgowe

Dla wielu przedsiębiorców prowadzących małe firmy, zatrudnienie nowego pracownika jest zawsze sporym obciążeniem finansowym, dlatego bardzo często korzystają z usług. Jednymi z najczęściej wybieranych są usługi rachunkowe, ponieważ każda firma musi mieć prowadzone rachunki zgodnie z ustawą i przepisami prawnymi. Wybierając biuro, mają oni pewność, że tak właśnie będzie.

Zakres usług księgowych

najlepsze usługi księgowe w gdańskuW rachunkowości liczy się przede wszystkim doświadczenie i duża wiedza, które gwarantują wysoką jakość usług. Ponadto w tej branży należy być dokładnym i terminowym, gdyż codzienną pracę wytyczają określone płatności. Samodzielne prowadzenie rachunkowości jest dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli przedsiębiorca ma niewiele czasu i też nie ma doświadczenia. Żeby dobrze rozliczyć firmę, trzeba znać przepisy i wiedzieć jak rachować odpowiednie dokumenty księgowe, a do tego trzeba być systematycznym. Dlatego też większość właścicieli firm woli to zadanie zlecić profesjonalistom. Najlepsze usługi księgowe w Gdańsku są polecane przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom, gdyż dla nich warunki cenowe są najkorzystniejsze. Oczywiście obsługiwane są także duże przedsiębiorstwa zatrudniające nawet ponad stu pracowników, ale są one rzadkością, gdyż one najczęściej zatrudniają swojego księgowego. Zdecydowaną mniejszość stanowią spółki, gdyż ich obsługa wymaga prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych, które są znacznie droższe od książki przychodów. W biurach przeważnie pracuje kilku głównych księgowych, do których obowiązków należy prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek i firm, których roczne dochody przekroczyły limit dwóch milionów euro. W ramach usług księgowych, świadczone są także kadry i płace, które polegają na sporządzaniu listy plac, prowadzeniu akt osobowych pracowników, a także wypełnianiu wszelkich druków i zaświadczeń potrzebnych osobom zatrudnionym jak i Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.

Statystyki pokazują, że około czterdzieści procent przedsiębiorców korzysta z usług księgowych. Ich popularność wynika przede wszystkim z niskiego kosztu, ponieważ przeciętny abonament za prowadzenie księgowości wynosi od sześciuset do tysiąca złotych. To znacznie mniej niż miesięczne wynagrodzenie dla samodzielnego księgowego, dlatego w ten sposób przedsiębiorcy sporo oszczędzają. Oczywiście ma to swoje minusy, bo nie mamy księgowego na wyłączność, ale nie wpływa na to na jakość usług.