Samoprzylepny odbojnik z silikonu

 

W każdym gospodarstwie domowym swoje zastosowanie znajdą przedmioty oraz artykuły, które wspierają zachowanie należytej estetyki w mieszkaniach oraz gospodarstwach domowych. Bardzo ważne jest, aby zachować odpowiedni stan wszystkich ścian oraz powierzchni, które mogą zostać narażone na uszkodzenia podczas uderzeń. Dlatego też warto zastosować proste, oraz nie rzucające się w oczy odbojniki, których zastosowanie poleca większość ich użytkowników.

Samoprzylepny odbojnik do drzwi

silikonowy odbojnik samoprzylepnyOtwieranie drzwi może powodować uderzenie wystającą klamką o ścianę, która znajduje się w kącie 90 stopni za drzwiami. Powoduje to z czasem coraz większe zniszczenie ściany, co po pewnym czasie może wymagać konieczności renowacji powierzchni ściennej, oraz uzupełnienia gipsem ubytków, a następnie ponowne odmalowanie ściany. Aby zapobiegać ubytkom na powierzchni ściennej, warto jest zastosować specjalny silikonowy odbojnik samoprzylepny, który mocujemy w punkcie kolizyjnym ze ścianą, elementów wystających z drzwi. Odbojniki samoprzylepne sprawdzą się w sposób niezawodny przy szufladach oraz szafkach kuchennych. Podczas zamykania szuflad lub szafek, których zawiasy nie są wyposażone w hamulce, warto dokonać instalacji odbojników w miejsca, gdzie skrzydło szafki lub szuflady, uderza o resztę obudowy mebla. Takie zastosowanie odbojników zapewni nam o wiele cichsze uderzenie zamykanej szafki o jej obudowę, dzięki czemu meble także nie będą doznawać uszkodzeń, z racji uderzenia. Odbojniki w sposób perfekcyjny amortyzują każde uderzenie, które powstaje w wyniku otwierania lub zamykania drzwi, dlatego też warto zastosować tego rodzaju systemy, gdyż pozwalają one na zachowanie pełnej estetyki obsługi zarówno drzwi wejściowych, jak również szafek oraz szuflad. Silikonowe odbojniki nie rzucają się w oczy, dzięki czemu zachowują pełną estetykę z racji ich zastosowania. Dlatego też warto rozważyć ich zakup, oraz zastosowanie, gdyż zapłacimy za zestaw odbojników zaledwie kilka złotych.

Niewielki koszt zakupu silikonowych odbojników okazuje się oszczędnością, jaką jest brak konieczności wykonania prac remontowych w naszym mieszkaniu. Jeśli więc nasze ściany wymagają jakiejkolwiek renowacji, z racji dokonanych już uszkodzeń poprzez klamki w drzwiach, oraz ich liczne uderzenia o nasze ściany, po dokonanych renowacjach warto zastosować specjalne odbojniki, które w doskonały sposób ochronią nasze ściany przed niechcianymi uderzeniami klamek o ściany, oraz uszkodzeniami powstałymi w wyniku tych uderzeń.