Skuteczna izolacja przeciwwilgociowa

W dzisiejszych czasach nowo powstające nieruchomości mieszkalne oraz użytkowe, zostają wyposażone w powierzchnię zadaszenia o konstrukcji płaskiej. Do niedawna stosowano w blokach oraz nowych nieruchomościach dachy spadowe, które były wykańczane specjalnymi dachówkami, niemniej jednak wróciła moda na płaskie dachy, które praktycznie są niewidoczne jeśli stoimy na ziemi. Takie dachy są ukryte pod górnymi krawędziami murów budynku.

Profesjonalna i skuteczna hydroizolacja powierzchni

skuteczna hydroizolacja polimocznikiemPłaskie dachy coraz częściej spotykane są wśród nowych nieruchomości mieszkalnych, oraz użytkowych. Dotyczy to nie tylko bloków oraz apartamentowców, lecz także hurtowni, magazynów, oraz przedsiębiorstw handlowych, których siedziba przyjęła w pełni nowoczesny wygląd. Dachy płaskie w tych nieruchomościach są niewidoczne, gdyż zostały one schowane na około pół metra pod górną krawędzią ścian budynku. Wygląda to naprawdę elegancko oraz estetycznie, ponadto nie wymaga to zastosowania płyt dachowych, czy też samych dachówek. Nie jest konieczne także ułożenie papy na powierzchni dachu. Niemniej jednak na pierwszy rzut oka, podczas silniejszych opadów deszczu, na dachach tego rodzaju, może zbierać się bardzo duża ilość wody. To prawda, lecz konstruktorzy oraz architekci w sposób odpowiedni przeprowadzili układ odprowadzania wody deszczowej z dachu w ścianach budynku. Nierzadko podczas rozważania decyzji o budowie nowej nieruchomości z zastosowaniem tego rodzaju zadaszenia, nowi właściciele zastanawiają się w jaki sposób należy chronić zadaszenie przed wilgocią. Rozwiązaniem idealnym jest skuteczna hydroizolacja polimocznikiem, która polega na zastosowaniu warstwy polimocznikowej na całej powierzchni zadaszenia budynku. Po dokonaniu procesu hydroizolacji, dzięki której opady deszczu w żaden sposób nie wpływają na pogorszenie stanu jakości zadaszenia, nasz dach zostaje w pełni chroniony przed wilgocią oraz cieczami związanymi z opadami deszczu lub śniegu. Tym sposobem także chronimy się przed ryzykiem przeciekania dachu.

Warto zapoznać się z możliwościami wykonania warstwy polimocznikowej na powierzchni dachu płaskiego w naszym budynku mieszkalnym. Warstwa ta chroni całą powierzchnię dachową przed wszelkiego rodzaju zamoczeniami oraz wilgocią. Dach bez zastosowania polimocznika nie wytrzymałby długo, oraz po prostu zapadłby się ze względu na zamoczenie oraz wilgoć, która zastałaby się w materiałach konstrukcyjnych powierzchni dachowej. Warto zapoznać się z możliwościami wykonania tego rodzaju hydroizolacji.