Skuteczna terapia małżeńska

Bycie w długotrwałym związku, czy małżeństwie czasem bywa trudne i przeżywa kryzysy. Zgodne, radosne małżeństwo może być tylko na filmie, bo w rzeczywistości każdy z nas boryka się z codziennymi problemami, nie zawsze się dogadujemy z partnerem i mamy odmienne oczekiwania względem drugiej osoby. Zycie z kim przez dwadzieścia cztery godziny na dobę non stop, bywa kłopotliwe, szczególnie kiedy nasz staż jest długi.

Kiedy zgłosić się na terapię małżeńską?

pomocna terapia małżeńska - krakówNa początku znajomości wszystko widzimy przez różowe okulary, a obiekt naszych westchnień jest niemalże idealny, pozbawiony wszelkich wad. Sytuacja ta się zmienia, kiedy zaczynamy z drugą osobą mieszkać, bo wtedy widzimy jak ktoś żyje na co dzień i zaczynają się pojawiać pewne mankamenty charakteru, lub uciążliwe przyzwyczajenia. Na początku można grać osobę, którą się nie jest i ukrywać swoje wady, ale na długą metę jest to niemożliwe i w końcu partner dostrzeże nasze wady. Dogadanie się z drugim człowiekiem kiedy przeszkadza nam jego zachowanie może być utrudnione, jeżeli jest uparty i ma ciężki we współżyciu charakter. Wtedy najczęściej jest potrzebna pomoc terapeuty, który pomoże rozwiązać problem i znaleźć wyjście z pasowej sytuacji. Jeżeli potrzebna jest związkowi pomocna terapia małżeńska – Kraków będzie miastem, w którym pracują najlepsi specjaliści od problemów w relacjach damsko męskich. Czasem problem jest na tyle złożony, że sami nie potrafimy dojść do źródła problemu, albo nie spodziewamy się, że może ono tkwić aż tak głęboko w nas, lub w partnerze, czy małżonku. Dopóki dwoje ludzi się kocha i chcą naprawić swoją relację, to warto się udać na terapię, bo może się ona okazać ostatnią szansą na uratowanie małżeństwa. Im szybciej zauważymy problem i zaczniemy pracować nad związkiem, tym dla nas lepiej, bo zatrzymamy ciąg przykrych zachować i przestaniemy się ranić. Dobry terapeuta z Krakowa potrafi dość do źródła problemu i nakierować małżonków na właściwą ścieżkę do pojednania i odbudowania relacji, tylko jeżeli obie strony tego pragną.

Fundamentem trwałego związku jest namiętne uczucie, które scala dwoje ludzi na długie lata. Nie można się zmuszać do bycia z drugą osobą, bo prędzej czy później i tak i tak się ludzie rozstaną. Wiele małżeństw przeżywa poważny kryzys po siedmiu latach wspólnego życia i decydują się na rozwód, bo nie widzą rozwiązania z tej sytuacji. Terapia może bardzo pomóc w chwili kryzysu i umożliwić spojrzeć małżonkom na problem z innej perspektywy. Długość terapii zależy od złożoności sytuacji i chęci współpracy z terapeutą.