Skuteczne metody ocieplania domów

Ocieplanie domów bez wątpienia wiązane jest z używaniem styropianu. W naszym kraju jakoś tak się już utrwaliło, że zawsze gdy chcemy ocieplić jakiś budynek to sięgamy z automatu po styropian. Niemniej jednak niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie. Bardzo dużo osób decyduje się na taki ruch jakim jest zainwestowanie w piankę poliuretanową. Materiał ten doskonale sprawdza się na najróżniejszych konstrukcjach. Używa się go zarówno do ocieplania domów jak i budynków przemysłowych. 

Efektywne ocieplanie pianką PUR 

ocieplanie pianką pur mazowieckieStyropian jest tak bardzo popularny głównie z tego powodu, że przez bardzo długi czas to właśnie ten materiał był jedynym dostępnym materiałem używanym do tworzenia warstw termoizolacyjnych. Dopiero po jakimś czasie zaczęły pojawiać się inne rozwiązania. Sporo osób zdecydowało się przykładowo na stosowanie wełny mineralnej. Jednak zarówno wełna mineralna jak i styropian są materiałami, których nie można nakładać wszędzie tam gdzie byśmy chcieli. W związku z tym zaczęto poszukiwać innych rozwiązań. Do takich zaliczyć można piankę poliuretanową. Stosowanie pianki PUR do ocieplania domów to rozwiązanie niezwykle popularne w obecnych czasach. Firmy zajmujące się tworzeniem tego typu izolacji mają obecnie pełne ręce pracy. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką PUR Mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym łatwo znaleźć możemy sprawdzone firmy świadczące tego typu usługi. Pianka poliuretanowa ma naprawdę wiele zalet. W przypadku ocieplania domów stosuje się piankę, która ma zdolność przepuszczania pary wodnej. Oznacza to, że znacznie zmniejszy się ryzyko występowania tzw. mostków termicznych. Tego typu piankę nakładać można w miejscach gdzie konieczne jest zapewnienie swobodnego przepływu gazów. Po wybudowaniu domu z drewna często stosuje się obecnie piankę poliuretanową ponieważ może ona skutecznie zapobiegać powstawaniu wilgoci czy pleśni. Piankę PUR nakłada się pod bardzo dużym ciśnieniem dzięki czemu powstaje jednolita warstwa termoizolacyjna. 

Po uwolnieniu z dyszy pistoletu używanego do tworzenia izolacji pianka zaczyna bardzo szybko się rozprężać. Piana ta może zwiększyć swoją objętość nawet stukrotnie. Najczęściej już po kwadransie pianka poliuretanowa przyjmuje właściwą postać. Nawet bardzo cienka warstwa termoizolacyjna może doskonale spełniać swoje zadanie. Mówiąc na temat tej pianki warto też wspomnieć, że może ona skutecznie przylegać do najróżniejszych powierzchni. Można ją nakładać zarówno na ściany murowane jak też drewniane.