Skuteczne opryski na komary

Posiadam działkę rekreacyjno – ogrodową. Bardzo lubię spędzać wraz z mężem i dziećmi czas na tej działce. Wiosną i jesienią jest to świetnie spędzony czas. Niestety latem bardzo przeszkadzają nam komary. Posiadamy na działce sporo drzew i spore oczko wodne, co ma wiele zalet, ale przede wszystkim daje komarom bardzo dobre warunki do rozwoju. W tym roku postanowiłam z tym skończyć i kupić jakiś bardzo dobry preparat do oprysków na komary. Zależało mi na tym, aby był to skuteczny, ale zarazem delikatny preparat.

Jaki preparat do oprysków komarów wybrać?

oprysk na komaryW tym roku była bardzo dobra pogoda zarówno do wypadów na działkę, jak i dla komarów. Już na początku maja zaczęły one kąsać ludzi. Udałam się wiec do sklepu ogrodniczego, gdzie poprosiłam o skuteczny preparat na oprysk na komary. Sprzedawczyni poleciła mi preparat w postaci skoncentrowanych kapsułek rozpuszczających się w wodzie. Taką kapsułkę rozpuszcza się w kilku litrach wody, które następnie można przelać do opryskiwacza i spryskać działkę. Preparat jest co do zasady bezpieczny dla człowieka, można go stosować również na działkach ogrodowych oraz w zamkniętych pomieszczeniach, jednak nie należy wdychać bezpośrednio oparów preparatu. W przypadku stosowania oprysków w zamkniętych pomieszczeniach należy zadbać o to, aby było ono odpowiednio wywietrzone. Preparat jest bardzo skuteczny. Działa on na zasadzie przyklejania się mikrokapsułek w nim zawartych do ciał owadów, co powoduje ich unicestwienie. Jeżeli zadbany o dokładny oprysk, wystarczy go powtarzać raz na kilka tygodni. Zachęcona pozytywnymi komentarzami sprzedawczyni na ten temat zdecydowałam się zakupić ten preparat na opryski na komary. Od razu po zakupieniu udałam się na działkę i dokładnie spryskałam cały obiekt zgodnie z instrukcją obsługi preparatu zawartą na opakowaniu. Dowiedziałam się przy tym, że stosując oprysk należy pamiętać o takich miejscach jak wewnętrzne strony liści czy miejsca, gdzie po deszczu lubi gromadzić się nadmiar wody na przykład w postaci kałuż.

Byłam bardzo zadowolona z tego preparatu na opryski. Był to bardzo wydajny i skuteczny produkt biobójczy. Zabijał nie tylko komary, ale także inne insekty, które nie są zbyt przyjazne dla człowieka i mogą roznosić różne choroby, jak na przykład kleszcze czy karaluchy. Mimo, iż jest to bardzo silny synergetyk jest on w pełni bezpieczny dla człowieka. Wystarczy zachować odpowiednie środki ostrożności podczas jego rozpylania, później nie stanowi już zagrożenia. Preparat działał naprawdę bardzo długo i nie musiałam zbyt często go używać.