Skutecznie znaczy najlepiej

Na świecie setki istnień zastanawia się, jaka metoda relaksu będzie najbardziej skuteczna. Są przeprowadzane badania, różnego rodzaju testy i ćwiczenia. Zadziwiające, ale faktycznie jest to temat, na który poświęca się tak dużo czasu. Jak zrelaksować się, najlepiej raz a dobrze. Całkiem przydatna byłaby metoda relaksu, na którą musielibyśmy poświęcać jedynie trzydzieści minut raz na pół roku.  Niesamowite, prawda? Jednak nic mi na razie nie wiadomo na ten temat. Nabyłam jednak ostatnio, bardzo ciekawą informację, na temat fajnego sposobu relaksu.

Taka ciekawostka medytacyjna

skuteczna medytacja mindfulnessA mianowicie, chodzi mi o skuteczną medytację mindfulness, która jest ostatnio bardzo lubianym sposobem na odpoczynek, który można sobie zorganizować będąc nawet w pracy. Wystarczy jedynie trochę pustej, i cichej przestrzeni. Chodzi tutaj bardziej o psychologię człowieka. Praktykując tę medytację, bardzo należy skupiać się na oddechu i na ruchach swojego ciała podczas oddychania. Skuteczność tego rodzaju medytacji, potwierdza szereg badać przeprowadzonych do tej pory. Okazuje się, że praktykując medytację, możemy być bardziej odporni na ból, czy różnego rodzaju choroby. Nie mam tutaj na myśli sytuacji, w której chorujemy dla przykładu na cukrzycę, i dzięki medytacji zostaniemy całkowicie wyleczeni. Niestety, ale tak to nie działa. Chociaż kto wie, zawsze jest jakaś nadzieja. Nie należy jednak traktować tego sposobu,  jako lekarstwo, ponieważ skuteczna medytacja mindfulness wymaga cierpliwości, oraz czasu. Na pierwsze efekty należy trochę poczekać. Na pewno nie jest to zajęcie dla niecierpliwych. Owszem, jest to sposób na całkiem szybki relaks, ale pierwsze podejścia do tego będą chwilowe. Nic nie daje nam dobrego efektu na już. Jeżeli chcielibyśmy uzyskać efekty trwałe, wtedy wiadomo, trzeba trenować. Sposób medytacji również wymaga treningu. W przypadku leczenia depresji, czy stanów lękowych, należy jednak zostać przy tradycyjnym sposobie leczenia, czyli wędrówkach do psychologa, lub terapeuty.

Medytacja może się kazać skuteczna w tym przypadku, jednak nie ma co liczyć na całkowite wyleczenie. Zostańmy na razie przy medytacji, jako skuteczną metodą relaksującą. Badania nad głębszym znaczeniem tego ćwiczenia, zostawmy specjalistom. My skupmy się nad tym sposobem, służącym do relaksu. A z czasem, do ewentualnej pomocy do leczenia różnych drobnych chorób. Nie wiem, czy słyszeliście, ale spokojem umysłu można wyleczyć niepokój fizyczny ciała. Niepokój, czyli różne napięcia mięśni. Tak to nazwę.