Skuteczny system przeciwpożarowy

Projektując system przeciwpożarowy powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim dwa czynniki, pierwszym z nich jest to, że cały system ma być niezawodny, a drugim to, że musi on być jak najbardziej skuteczny. Odpowiednio zaprojektowany system poprawia poziom bezpieczeństwa w bardzo dużym stopniu. Właśnie dlatego tego rodzaju systemu są bezwzględnie wymagane w budynkach, gdzie codziennie skupia się duża liczba osób. Budynek użytku publicznego bez instalacji przeciwpożarowej nie może zostać oddany do użytku.

Skuteczna kutyna dymowa

skuteczne stałe kurtyny dymoweRozwijająca się technika wpłynęła także na to jak obecnie wyglądają instalacje przeciwpożarowe. Systemy które są obecnie powszechnie stosowane, jeszcze kilka lat temu nie były tak popularne w krajach Europejskich. Jednym z ciekawszych systemów przeciwpożarowych, który bezwątpienia zasługuje na uwagę, jest system kurtyn przeciwpożarowych. Skuteczne stałe kurtyny dymowe zyskały dużą popularność prawie od razu, odkąd zostały wprowadzone do powszechnego użytku. Ich popularność wzięła się przede wszystkim z tego, że jest to najskuteczniejszy system przeciwpożarowy, umożliwiający ograniczenie strat powstałych podczas pożaru prawie do zera. Działanie kurtyn dymowych jest bardzo proste, dzięki temu, że system nie jest skomplikowany, to jest on niezawodny. W momencie pojawienia się pożaru, czujniki dymu wykrywają dym i włączają zraszacze, a następnie opadają kurtyny, który odcinają drogę, dzięki temu ogień się nie jest w stanie szybko rozprzestrzenić. Uniemożliwiają one rozprzestrzenianie się dymu, dzięki temu cały budynek nie wypełnia się dymem, przez co jest dużo lepsza widoczność, która sprzyja łatwiejszej ewakuacji. Kurtyny sterowane są komputerowe, dzięki temu w razie potrzeby system zaczyna działać samoczynnie. Posiadają one swoje własne zasilanie, które jest zupełnie niezależne od głównej sieci energetycznej, co sprawia, że zadziałają zawsze. Kurtyna wykonana jest z materiału ognioodpornego, dzięki temu są one w stanie wytrzymać długotrwałe oddziaływanie ognia.

Wyżej opisany system przeciwpożarowy należy do najlepszych systemów przeznaczonych do walki z ogniem, które działają samoczynnie. Dzięki temu, że kurtyny nie wymagają obsługi, to mamy pewność, że zawsze zadziałają w odpowiedni sposób, ponieważ nie wchodzi tutaj w grę czynnik ludzki. Kurtyny posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, które zostały im nadane po wykonaniu wielogodzinnych testów w różnorodnych warunkach, aby sprawdzić ich zachowanie w różnych sytuacjach, pod każdym możliwym kątem