Sprawdzone klocki dla dzieci

Zabawa dla małego dziecka jest jedynym narzędziem do nauki. Przez zabawę maluch poznaje otaczający świat i uczy się podstawowych zasad rządzących nim. Maluch pierwszą zabawkę dostaje już w pierwszych tygodniach życia i jest to najczęściej grzechotka. Potem są to przeróżne przytulanki i gryzaki, a dopiero później możemy dziecku dać bardziej skomplikowane przedmioty. Swoje pierwsze klocki maluch może dostać w wieku około ośmiu, dziewięciu miesięcy.

Jak wyglądają zestawy klocków dla małych dzieci?

bezpieczne klocki dla małych dzieciNiemowlaki przez wiele miesięcy wszystko co trafi do ich rączek, wkładają do buzi, więc trzeba pilnować, aby nie było w ich zasięgu byt małych przedmiotów. Klocki z reguły posiadają bardzo małe elementy, którymi dziecko z łatwością może się zakrztusić, dlatego klasyczne modele muszą być schowane przed maluchami. Jednak wiele firm zabawkowych, produkuje bezpieczne klocki dla małych dzieci, które mają odpowiednią wielkość i mogą się nimi bawić nawet niemowlaki. Są to duże, modułowe klocki, które dają się łatwo łączyć, a ich brzegi są zaokrąglone żeby maluchy nie zrobiły sobie krzywdy podczas zabawy. Oczywiście zabawa nimi w tak wczesnym wieku musi się odbywać pod kontrolą rodzica, ponieważ dziecko nie umie jeszcze łączyć ze sobą elementów, na to przyjdzie czas za kilka, lub nawet kilkanaście miesięcy. Klocki są wielokolorowe, więc rozbudzają ciekawość dzieci i zachęcają do zabawy. Rodzic musi pokazywać brzdącowi co można z nimi zrobić, gdyż na tej podstawie będzie ono w przyszłości potrafiło się  nimi bawić. Klocki dla małych dzieci są wykonane ze specjalnego tworzywa, które jest bezpieczne w kontakcie z nimi i nic im się nie stanie kiedy będą próbowały je włożyć do buzi. Taki produkt jest świetną zabawką dla każdego dziecka, ponieważ klocki rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą planowania, przewidywania i kształtują kreatywność. Teoretycznie dziecko z klocków może zrobić wszystko, co tylko zechce. Ogranicza go jedynie ich ilość. Sa one sprzedawane w zestawach liczących od kilkunastu do kilkudziesięciu elementów.

Jeżeli chcemy naszego malucha wszechstronnie edukować od najmłodszych lat, to w jego pokoju powinny się znaleźć klocki. Przy wyborze modelu dla naszego dziecka, trzeba zwracać uwagę na wiek od jakiego są dozwolone. Ważne też jest, czy posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające ich jakość wykonania. Jeżeli kupimy je w sprawdzonym sklepie z zabawkami, to na pewno będą one bezpieczne. Ceny klocków są bardzo różne i zależą od wielkości zestawu i producenta.