Sprawdzony zakład pogrzebowy z Wrocławia

Strata bliskiej osoby wiąże się z koniecznością załatwienia wielu różnych formalności – w urzędzie, u proboszcza oraz w zakładzie pogrzebowym i zakładzie ubezpieczeń społecznych. Jest to niezwykle trudny czas, dlatego najlepiej udać się do wszystkich powyższych miejsc wspólnie z bliską osobą, która okaże nam wsparcie w tym smutnym czasie. Niezwykle ważny jest także wybór samego zakładu pogrzebowego, w którym załatwia się największą część wymaganych spraw. Dobrze, aby w zakładzie pracowały odpowiednie osoby z cierpliwym i empatycznym podejściem do klientów. W końcu nie ma tutaj miejsca na żarty czy też brak szacunku do zaistniałej sytuacji i straty.

Gdzie we Wrocławiu załatwimy wszystkie formalności pogrzebowe?

kompleksowe usługi pogrzebowe - wrocławNajważniejsze, aby kierować się poleceniami innych. Dobrze wybrać na przykład rodzinny zakład, w którym pracownicy są zarazem pracownikami, ponieważ wtedy zazwyczaj można liczyć na pełne zaangażowanie w obsłudze klienta. Kolejna kwestia to wybór zakładu, w którym świadczone są w pełni kompleksowe usługi pogrzebowe – Wrocław to spore miasto, w którym działa wiele zakładów, również takich zapewniających profesjonalny transport zwłok czy nawet kremację. Własne krematorium to z pewnością ważna kwestia decydująca o wyborze danego zakładu, jeśli właśnie taki pochówek wybraliśmy my lub zmarły (często jest to ostatnie życzenie bliskiej osoby). W zakładzie powinniśmy dokonać wyboru trumny lub urny, odzieży i obuwia, a także kwiatów i specjalnych wiązanek pogrzebowych. Zazwyczaj w tym miejscu otrzymuje się także tabliczki do powieszenia z informacją o śmierci. Na miejscu można też zamówić usługę transportową trumny oraz zatrudnić kilku pracowników, którzy będą nieśli trumnę czy zagrają na trąbce podczas ostatniego pożegnania. Możliwości jest naprawdę sporo. Niektóre zakłady umożliwiają zagranie ulubionej piosenki zmarłego. Najważniejsze jest jednak to, aby klient poczuł ogrom zrozumienia i wsparcia ze strony pracowników. Powinien być obsłużony w spokoju, bez pośpiechu i niezręcznych komentarzy czy zbędnych pytań.

Coraz większa liczba zakładów proponuje także załatwienie na miejscu formalności związanych z wypłatą zasiłku pogrzebowego. Dzięki temu klient nie musi już udawać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i na nowo opowiadać o śmierci bliskiej i ważnej dla niego osoby. Wystarczy wypełnić odpowiednie dokumenty, aby właściciel zakładu zwrócił się w naszym imieniu do odpowiedniej placówki ZUS o wypłatę świadczenia. Klient płaci wtedy jedynie samą nadwyżkę za wybrane usługi pogrzebowe.