Stawiamy na profesjonalne kursy lotnicze PPL

 

Kurs pilota PPL zakończony jest licencją, która pozwala zabrać nam na pokład pasażerów. To praktycznie ostatni kurs, byśmy mogli latać samolotem i zdecydować się na zostanie zawodowym pilotem pracującym w liniach lotniczych. Do tego kuru podchodzą więc osoby zdecydowane na związanie życia zawodowego z lotnictwem. Z tego też powodu ten kurs jest najdroższy ze wszystkich, ale licencja uprawnia nas do latania poza granicami kraju, gdy bardzo dobre znamy język angielski.

Ukończony kurs PPL uprawnia do zabrania pasażerów

dobry kurs pplKażdy kolejny kurs i uzyskiwana licencja dają nam dodatkowe uprawnienia. Przy licencji PPL, kiedy dokładnie znamy już budowę i mechanizmy sterujące samolotem możemy zabierać na pokład pasażerów. Bez tej licencji nie byłoby to uprawnione. Warto mieć na uwadze okoliczność, iż dobry kurs PPL prowadzony jest tylko przez renomowane aerokluby na terenie kraju, które mają pozwolenie na prowadzenie takiego kursu oraz odpowiednią kadrę szkoleniową. Tu teorię musimy znać w każdym najmniejszym szczególe, gdyż odpowiadamy nie tylko za siebie, ale też pasażerów lecących z nami. Liczba zajęć teoretycznych kształtuje się na poziomie 100 godzin. Powinniśmy też wylatać określoną liczbę godzin, która jest zawsze najwyższa i wynosi około 60 godzin. Zawsze musimy też dysponować zaświadczeniem lekarskim, które zezwala nam na loty, z uwagi na bardzo dobry stan zdrowia oraz kondycję. Gdy jest to dla nas niewystarczające, bądź nie czujemy się jeszcze pewnie zawsze powinniśmy wykupić dodatkowe godziny. Przy podchodzeniu tego kursu powinniśmy biegle władać językiem angielskim, gdyż licencja uprawnia nas do przekraczania czterech granic.  Możemy latać zarówno w dzień, jak i w nocy. Po tym kursie śmiało możemy myśleć o karierze w lotnictwie. Znaczna cześć zadań wykonywania jest na specjalnych symulatorach, na których będziemy mogli zmierzyć się ze wszystkimi sytuacjami kryzysowymi i najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi i silnymi turbulencjami. Pozwoli nam to na pewne loty, bez wpadania w panikę, gdy zastaniemy bardzo trudne warunki atmosferyczne.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż ukończenie dobrego kursu lotniczego możemy zdobyć licencję PPL, która umożliwia zabieranie na ich pokład pasażerów, za których bezpieczeństwo odpowiadamy. Później możemy starać się na dostanie się na kursy dla pilotów samolotów liniowych, którymi możemy latać pomiędzy wszystkimi kontynentami. Kurs PPL jest najdłuższy. Tu musimy przejść 100 godzin zajęć teoretycznych i wylatać kolejne godziny. Część przelotów będziemy musieli zdobyć latając samodzielnie, bez szkolącego nas instruktora będącego zawodowym pilotem.