Suknia ślubna dla osoby niskiej

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. W związku z tym nic więc dziwnego, że każdy chce aby był wyjątkowy. Poza samą organizacją, dużą rolę odgrywa także wygląd państwa młodych. Jak się okazuje, w przypadku garnituru wybór jest zdecydowanie łatwiejszy, niż w przypadku sukni ślubnej. Nie zawsze ta wymarzona okazuje się dobrze prezentować na przyszłej pannie młodej. Szczególne trudności w doborze sukni ślubnej mają kobiety niskie. Nie mniej jednak istnieje kilka tak zwanych trików, które pozwolą na to, aby suknia ślubna podkreśliła ich atuty i ukryła niedoskonałości.

Jakie suknie ślubne dla niskich kobiet?

ładne suknie ślubne dla niskichPrzede wszystkim w pierwszej kolejności należy postawić na dobór odpowiedniego fasonu. Dlaczego jest to takie ważne? Głównie dlatego, że to od niego zależy czy przyszła panna młoda optycznie skróci i zniekształci swoją sylwetkę, czy może nada jej smukłości. Niskie i drobne kobiety powinny stawiać raczej na proste i skromne suknie ślubne czyli te pozbawione falban, marszczeń czy nadmiernych zdobień. Ładne suknie ślubne dla niskich to te o kroju litery A. łączone z delikatną i lejącą tkaniną. Kolejną ważną kwestią, jest dekolt sukni ślubnej. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się ten w kształcie litery V. Niskie kobiety dobrze prezentują się w krótkich sukniach ślubnych. Dzięki nim mogą optycznie wydłużyć nogi, a łącząc je z odpowiednim obuwiem uzyskać upragniony efekt. Oczywiście ten typ sukni ślubnych dosyć mocno odbiega od klasycznego, więc nie każda przyszła panna młoda decyduje się na niego postawić. Poza samą suknią ślubną ważne są także dodatki oraz odpowiednia fryzura. W przypadku tej ostatniej najlepszym rozwiązaniem będą wysoko upięte włosy, czyli kok lub kucyk. Biżuteria powinna być raczej skromna, dokładnie tak samo jak suknia ślubna. Przyszłym pannom młodym, które odznaczają się niskim wzrostem zaleca się wybór butów na obcasie, które dodadzą im kilka centymetrów.

Podsumowując – suknie ślubne dla panien młodych o niskim wzroście, powinny być skromne i proste. Dzięki temu podkreślą ich atuty, a nie przytłoczą nadmiernymi zdobieniami, co w efekcie może okazać się wizualną katastrofą. Ważny jest także bukiet ślubny. W jego przypadku warto postawić na niewielki rozmiar oraz prostotę. Delikatny makijaż i drobna biżuteria także mają spore znaczenie. Dołączenie do stylizacji  ślubnej butów na obcasie oraz wysoko upiętych włosów, niewątpliwie pozwoli na wysmuklenie sylwetki i doda jej kilka centymetrów wzrostu. Dzięki tego typu trikom modowym, każda panna młoda o niskim wzroście będzie mogła prezentować się naprawdę wyjątkowo.