Sztuczne dziąsło wyglądające jak prawdziwe

Jedzenie z dużą zawartością cukru, prowadzi do próchnicy zębów. Jeśli nie zareagujemy dostatecznie szybko, to nasze uzębienie może ulec na tyle dużemu zniszczeniu, że będziemy musieli udać się do lekarza, w celu zrobienie dla siebie protezy uzębienia. Raczej nikt nie chce nosić protezy w obawie o to, że będzie się ona z daleka rzucać w oczy przez swój sztuczny wygląd. Na szczęście rozwijająca się technika umożliwia wykonanie charakteryzacji protezy, tak aby wyglądała idealnie tak jak prawdziwe zęby.

Charakteryzowanie dziąseł sztucznych

profesjonalna charakteryzacja dziąsła sztucznegoProteza uzębienia powinna przede wszystkim spełniać taką samą funkcję jak prawdziwe zęby, ale też musi odpowiednio wyglądać, aby nie rzucać się w oczy, w celu naturalizacji protezy, wykonuje się charakteryzację dziąsła sztucznego. Profesjonalna charakteryzacja dziąsła sztucznego zapewnia nam to, że będzie wyglądać odpowiednio. Odpowiednio, czyli tak jak prawdziwe zęby. W przypadku, gdy wykonywane jest tylko jedno dziąsło, to jest ono dopasowywane kolorystycznie do tego drugiego, które jest prawdziwe. Kolor tutaj ogrywa największą rolę. Kolorystycznie musi być dopasowane zarówno samo dziąsło, jak im implanty zębów. Mało kto ma idealnie białe zęby, więc uzębienie w protezie musi być dobrane kolorystycznie, ponieważ jeśli zostanie zrobione w idealnie białej barwie, to będzie się rzucać w oczy i od razu będzie widać, że nie są to prawdziwe zęby, a tego byśmy nie chcieli. Cała charakteryzacja odbywa się po dogłębnej analizie prawdziwego uzębienia, dopiero wtedy specjalista może przystąpić do charakteryzacji. Nic nie jest wykonywane szablonowo, ponieważ tylko indywidualne podejście do klienta daje odpowiednie rezultaty. Do charakteryzacji używa się bardzo trwałych barwników, które są odporne na ścieranie, dzięki temu proteza wygląda dobrze przez wiele lat. Czyszczenie takiej protezy odbywa się tak samo jak naturalnych zębów lub można ją wyjąć w celu opłukania pod bieżącą wodą. Czyszczenie jest kwestią zupełnie indywidualną, kolokwialnie mówiąc, użytkownik protezy ma tutaj wolną rękę.

Proces charakteryzacji dziąsła, które ma zająć miejsce prawdziwego uzębienia jest wliczone w koszt wykonania całej protezy. Charakteryzację można powtarzać co jakiś czas w celu utrzymania protezy w należytym stanie. Dzięki takiej charakteryzacji, możemy użytkować protezę, bez obaw o to, że ktoś zauważy, że nie są to nasze prawdzie zęby, co mogłoby nas wpędzić w zakłopotanie. Od chwili, gdy charakteryzacja stała się tak popularna, to protezy również zyskały na popularności.