Terapia na wysokim poziomie

Problemy z zachowaniem się, na przykład u dziecka, to wbrew pozorom poważna sprawa. Kiedyś zwykło się mówić, że są zachowania, z których się wyrasta, jednak tak naprawdę nigdy nie możemy być tego pewnymi, dlatego zdecydowanie lepszą opcją jest znalezienie kogoś, kto mógłby pomóc póki jeszcze jest na to czas. Dobry specjalista na pewno bowiem nie zaszkodzi, a nawet wręcz przeciwnie, ponieważ może on bardzo pomóc, a to naprawdę istotna sprawa, dlatego dobrze mieć to wszystko przez cały czas na uwadze.

Skuteczna psychoterapia w Wielkopolsce

psychoterapia behawioralna poznańKiedy urodziłam synka, przez pierwsze lata jego życia wszystko było sielanką i wiele osób zwracało uwagę na to, że moja pociecha jest taka grzeczna i spokojna. Kiedy synek poszedł jednak do przedszkola, to wszystko się zmieniło i to niestety nie na lepsze. Często dostawałam telefony od opiekunek, że mojemu dziecku zdarza się uderzyć któregoś ze swoich rówieśników, albo nawet dorosłych. Miewał on też ataki histerii, kiedy krzyczał i rzucał wszystkim, co wpadnie mu w ręce. Czułam się całkiem bezradna, ale właśnie wtedy moja koleżanka opowiedziała mi, że jest coś takiego jak psychoterapia behawioralna Poznań mnie tutaj nie zawiódł, ponieważ w tej oto miejscowości również była ona dostępna i przyznam, że czułam, że jest to moja ostatnia szansa, dlatego oczywiście umówiłam mojego synka na taką terapię. Na początku była ona naprawdę bardzo trudna, ponieważ synek jej wyraźnie nie chciał i nie raz ani nie dwa zrobił ogromną awanturę, jednak z każdą kolejną wizytą wszystko zaczęło się uspokajać, a w moim dziecku było coraz mniej złości. Udało się zrozumieć skąd ta nagła zmiana zachowania i rozwiązać problem i już kilka miesięcy od rozpoczęcia terapii mój synek był znacznie bliżej bycia spokojnym dzieckiem. Byłam więc bardzo dumna z jego postępów, oraz rzecz jasna wdzięczna terapeucie, że zdecydował się nam pomóc. Sama bym sobie bowiem nie poradziła i doskonale zdawałam sobie z tego sprawę. Dobrze więc, że miałam wsparcie ze strony profesjonalisty.

Jeżeli nasze dziecko jest agresywne lub ma inne problemy z zachowaniem, na pewno nie wiemy co robić i możemy też wstydzi się szukać pomocy, bo wiele rodziców po prostu boi się, że o ukaże ich jako złego rodzica. Jest jednak zupełnie przeciwnie i dlatego naprawdę warto jest udać się do terapeuty, kiedy z dzieckiem dzieje się coś nie tak, ponieważ na pewno będzie to miało same plusy i sprawi, że nasze dziecko będzie szczęśliwsze, a my spokojniejsi, a to coś, o co na pewno warto jest walczyć.