Tlenoterapia pod zwiększonym ciśnieniem

Myślę, że nie ma osoby, która nie zdawałaby sobie sprawy z tego, jak istotne dla naszego zdrowia jest regularne badanie się, a także poddawanie leczeniu, jeśli zachodzi taka konieczność. Zdarza się jednak, że zamiast stosowania leków z długą listą działań niepożądanych możemy korzystać z zabiegów, które wspierają funkcjonowanie naszego organizmu, a także mogą sprawić, że stosowanie farmakoterapii nie będzie konieczne. Na liście takich zabiegów jest między innymi tlenoterapia hiperbaryczna.

Zalety regularnego wykonywania zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej

hiperbaria tlenowa warszawa mokotówZabieg ten polega na podawaniu pacjentowi tlenu pod zwiększonym ciśnieniem, które wynosi zazwyczaj około trzech atmosfer. Ciśnienie to jednak nie jest stałą wartością, ponieważ ustalane jest indywidualnie w przypadku różnych pacjentów. Lekarz przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadza szczegółowy wywiad, a także zapoznaje się z wynikami badań, co pozwala mu na ustalenie parametrów zabiegu. Na tej podstawie ustalany jest również czas trwania zabiegu, średnio jest to około półgodziny. Sam zabieg wykorzystuje komorę hiperbaryczną i specjalną maseczkę, co sprawia, że jest on znacznie wydajniejszy, a także więcej tlenu trafia do płuc pacjenta, a w związku z tym także do jego krwioobiegu. Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest hiperbaria tlenowa Warszawa Mokotów jest miejscem, w którym od kilkunastu lat funkcjonuje ośrodek specjalizujący się w tych zabiegach. Przede wszystkim wykorzystuje on wysokiej jakości, nowoczesne komory, co znacznie zwiększa efektywność zabiegu. Ośrodek ten ma również podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu możemy liczyć na dofinansowanie zabiegu, jeśli mamy określone wskazania. Wiele osób zastanawiać się może, w jakich sytuacjach warto korzystać z tlenoterapii hiperbarycznej. Przede wszystkim zabiegi są polecane w przypadku osób, które mają niską saturację, a więc poziom tlenu w organizmie. Dotyczy to miedzy innymi osób zakażonych koronawirusem, po zatruciu czadem, czy też w przypadku głębokiej anemii.

Badania naukowe potwierdzają, że tlenoterapia doskonale sprawdza się również w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takich jak choroba Parkinsona, Alzheimer, czy też ADHD i choroby otępienne. Warto również wspomnieć o świetnych efektach, jakie daje ta terapia w przypadku uporczywych migren, nadciśnienia, czy też cukrzycy. Tlen również stymuluje regenerację i odnowę komórkową, co sprawia, że doskonale sprawdza się w przypadku trudno gojących się ran oraz martwicy tkanek.