Trawy ozdobne do ogrodu i na taras

 

Piękny ogród lub taras jest ozdobą każdej posesji, każdego domu. Niestety, aby mieć w posiadaniu piękny ogród, to należy włożyć w niego ogromne zaangażowanie jeśli chodzi o prace, a także dobór. Podstawą są oczywiście kwiaty i drzewka iglaste, z kolei wspaniałym uzupełnieniem dającym akcent naturalności będą ozdobne trawy, które można otrzymać w wielu sklepach ogrodniczych w tym internetowych. Jakie to mogą być trawy? Zobaczcie sami.

Rodzaje traw ozdobnych

trawy ozdobne sklep internetowyIstnieje bardzo dużo gatunków traw ozdobnych, które różnią się między sobą wysokością, kolorem, ulistnieniem oraz właściwościami związanymi z ich żywotnością. Jedno jest pewne – trawy bardzo ładnie się prezentują w skupisku, a nie pojedynczo. Doskonale pasują zarówno na taras, jak i do ogrodu, kiedy są umiejscowione w lukach pomiędzy kwiatami. Trawy ozdobne sklep internetowy są również roślinami wieloletnimi, dlatego warto w nie inwestować. Jedną z najładniejszych traw ozdobnych jest kłosówka, która może osiągać wysokość nawet do stu centymetrów. Jej główną cechą jest to, że posiada bordowe końcówki liści traw, które pięknie będą się komponować wśród czerwonych i fioletowych kwiatów. Ludzie chętnie również kupują ostnicę. Trawa tego typu jest trawą bardzo delikatną. Leje się zgodnie z kierunkiem wiatru. Ma bardzo drobne końcówki przypominające zboże w kolorze beżowym. Wysokość tej trawy może osiągać ponad trzydzieści centymetrów. Inną bardzo ciekawą trawą będzie Crotaderia, która zaskakuje swoim wdziękiem i jednocześnie przypomina kwiat. Jest wymagająca, jednakże warto ją kupować z uwagi na właściwości wizualne. Trawa ta w czasie kwitnienia posiada bardzo delikatne, czerwone końcówki kwiatów, które wśród skupiska wyglądają malowniczo. To kłącze jest bardzo wysokie. Nadaje się do miejsc, w pobliżu oczek wodnych lub fontann, ponieważ jej wysokość to ponad dwieście centymetrów. Z nieco mniejszych i równie pięknych traw polecane jest niedźwiedzie futro, które układa się w mały kłąb przypominający mech. Ta piękna trawa ozdobna idealnie komponuje się na skalniakach.

O trawy ozdobne trzeba jednak dbać odpowiednio je nawożąc oraz nawadniając. Kupując je w sklepie internetowym warto dowiedzieć się, w jaki sposób będą zapakowane, ażeby po drodze nie były uszkodzone. Sprzedawcy jednak do tego celu używają odpowiednich opakowań, w które wkładają doniczki z trawą. Kurierzy również są powiadomieni, że przewożą delikatną roślinę ozdobną i w związku z tym zakupy traw przez internet stają się zakupami bezpiecznymi i satysfakcjonującymi.